Hafta içinde hiç beklenmedik bir görüşme gerçekleştiren İyi Parti eski Genel Başkanı ve halen İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi olan Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya geldi. Görüşmenin kamuoyuna duyurulmasıyla birlikte İyi Parti kanadından ardı ardına açıklamalar gelirken, tepkilerde gecikmedi.

PARTİNİN HABERİ YOKTU

Akşener’in Erdoğan ile bir araya gelmesi, ‘Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı’ teklif edildiği iddialarını da gündeme getirirken, İyi Parti kanadı ise bu gelişmeleri hiç sıcak karşılamadı. Görüşmeden hiçbir partilinin haberi olmadığını ifade eden Antalya Milletvekili ve İyi Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, şaşkınlık ve hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi.

Uğur Poyraz (Small)-1

MHP’den çağrı: “Halkımızdan kopmayız’ MHP’den çağrı: “Halkımızdan kopmayız’

BİZİ BAĞLAMIYOR

Bu görüşmenin İyi Parti’yi bağlamadığını dile getiren Poyraz, “İyi Parti’nin Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’dur. Onun için bu görüşmede İyi Parti tüzel kişiliğinin amaç, hedef ve vizyonunu kesinlikle bağlamamaktadır. Ayrıca görüşmeye dair kimin ne talep ettiği, ne görüşüldüğü ve ne amaçlandığı da açıklanmalıdır” dedi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI DUYURDU

Öte yandan Erdoğan-Akşener görüşmesinin İletişim Başkanlığı tarafından duyurulmuş olmasına da dikkat çeken Poyraz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu da demek oluyor ki taraflarca bu görüşmenin kamuoyu tarafından da bilinmesi istenmiş. Bunu gören, duyan her partilimizde şaşkınlık ve hayal kırıklığına uğramıştır.”

Muhabir: SERCAN AYTIŞ