Yayınları ve sosyal medyada paylaştığı gönderileri ile tanınan Jahrein hakkında merak edilen birçok konu vardır. Türkiye’nin popüler Twitch yayıncılarından biri olarak ünlenen Jahrein kimdir? Jahrein hakkındaki detayları yazımızda derledik.

Jahrein Kimdir

Jahrein Kimdir?

Twitch üzerinden yaptığı yayınlar ile bilinip ünlenen Jahrein zamanla merak edilen bir isim olmuştur. 2018 yılında gerçekleştirilen “Oyunun Yıldızları Ödülleri”’nde “En iyi erkek yayıncı” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Kendisi hakkında en çok merak edilen konu Jahrein’in gerçek adı nedir sorusu olmuştur. Jahrein ismi ile bildiğimiz Ahmet Sonuç kimdir sorusunun detayları aşağıdadır:

Sosyal medya paylaşımları ile tanınan Rahel Pekcan kimdir? Sevgilisi ne zaman öldü? Yeni bir sevgilisi mi var? Sosyal medya paylaşımları ile tanınan Rahel Pekcan kimdir? Sevgilisi ne zaman öldü? Yeni bir sevgilisi mi var?

Ahmet Sonuç 29 Kasım 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ahmet Sonuç’un annesi hemşire babası ise jinekoloji doktorudur. İlkokulu Karabük’te okuyan Ahmet Sonuç ortaokul eğitimi sırasında Antalya’ya taşınmıştır. Antalya Anadolu Lisesi’nde okuyan Jahrein lisans eğitimini Leipzig Üniversitesi’nde almıştır. Üniversite hayatını tamamlamayan Ahmet Sonuç Polonya’ya taşınarak G2A’de çalışmaya başlamıştır.

Almanya'da eğitim gördüğü yıllarda eğitimden çok oyun oynamaya vaktini ayıran Sonuç, önce YouTube üzerinden videolar çekmiş ve daha sonra Twitch'te yayınlar yaparak internet kariyerine atılmıştır. Genellikle sohbet ve oyun alanında içerik üretmekte, internet fenomenleri ve siyasi figürlerle röportaj yapmaktadır.

Ayrıca genel olarak oyun alanının dışında güncel politik konularda yaptığı yorumlar gazetecilerden tepki toplamaktadır. Günümüzde YouTube ve Kick üzerinde aktif olarak yayınlar yapmakta ve videolar paylaşmaya devam etmektedir.

Merak edilen kişisel detaylardan biri de Ahmet Sonuç’un boyudur. Ahmet Sonuç 1,86 metredir.

Jahrein Nereli?

İstanbul’da dünyaya gelen Jahrein, hemşire annesi tarafından Burdurlu, jinekoloji doktoru babasının tarafından ise Kıbrıslıdır. Kendisi günümüzde Antalya’da yaşamaktadır.

Jahrein Kaç Yaşında?

Ahmet Sonuç’un kaç yaşında olduğu internette sıklıkla araştırılmaktadır. 1988 yılında doğan Ahmet Sonuç 2024 yılı itibariyle 36 yaşındadır.

Jahrein Kimdir 2

Jahrein Hangi Bölüm Mezunu?

Üniversite eğitimi için Almanya’ya giden Ahmet Sonuç, Leipzig Üniversitesi’nde Moleküler Fizik ve Biyokimya bölümünü okumuştur.

Jahrein Ne Kadar Para Kazanıyor?

Jahrein’in ne kadar kazandığı kesin olarak belli değildir. Ahmet Sonuç bu konuda kesin bir açıklama yapmamaktadır. Yayınları, Twitter paylaşımları, sponsorlukları ile aylık yüksek bir miktar kazandığı düşünülmektedir. İnternette yapılan hesaplara göre aylık tahmini geliri 2.800 Euro civarındadır. Zaman zaman 4.000 euroya kadar uzanmaktadır.

Jahrein Kimdir 6

Jahrein Evli Mi?

Türkiye’ye döndükten sonra Ahmet Sonuç 5 Ekim 2019 tarihinde Selin Sonuç ile dünyaevine girmiştir.

Jahrein Çocuğu Var Mı?

Ahmet Sonuç ve Selin sonuç çiftinin 17 Mart 2023 tarihinde Bora Emir isimli bir erkek çocukları olmuştur.

Jahrein Kimdir 3

Jahrein Siyaset Girişimi

Twitch, YouTube ve Kick yayınları dışında politikayla da ilgilenen Ahmet Sonuç politik açıklamaları nedeniyle sürekli tepki toplayan biridir. Siyaset konusunda hep satirik bir dil kullanan Ahmet Sonuç siyasete de atılmayı denemiştir.

Ahmet Sonuç kimdir sorusu dışında merak edilen bir diğer konu da bu siyasi kimliği olmuştur. Ahmet Sonuç, Nisan 2021 tarihli bir Twitch yayınında, 2023 Türkiye genel seçimlerinde bağımsız milletvekili adayı olacağını açıklamıştır. 22 Mayıs 2021 tarihli yayınında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu konuk etmiştir.

Röportaj; gençleri, Türkiye'de interneti, eğitimi, bilimsel çalışmaları ve Sedat Peker videolarını konu almıştır. Yayın, anlık olarak 300 bini aşkın kişi tarafından izlendi ve internet tarihinde bir siyasi parti liderinin katıldığı ilk internet yayını olmuştur. Ahmet Sonuç, Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği röportajdan sonra ifadeye çağrıldığını duyurmuştur. 12 Haziran 2021 tarihli yayınında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı ağırlamıştır.

2022 yılında milletvekilliği adaylığından vazgeçtiğini açıklayan Ahmet Sonuç, bundan kısa bir süre sonra yapmış olduğu bir yayında, Dinozorları Öldüren Meteor Partisi adında resmî bir siyasi parti kuracağını açıklamıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ