23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kuzdere Mahallesi’ndeki Hacı Mehmet Saygın İlkokulu’nda öğrenim gören öğrenciler, Kemer Belediyesi Binasına geldiler. Başkanlık koltuğunu Kahraman ve Çelik’e teslim eden Başkan Topaloğlu, Kahraman ve Çelik’in isteklerini sordu.

Kemer Belediyesi 23 Nisan Koltuk

MİNİK BAŞKAN ANITKABİR’E GÜL BIRAKMAK İSTEDİ

İlk olarak başkanlık koltuğuna oturan minik öğrenci İkra Ada Kahraman, vatana ve millete hayırlı bir evlat olmayı istediğini belirterek, “Atatürk’ün bize verdiği bu Cumhuriyette özellikle bütün kız çocuklarının ve tüm çocukların okumasını istiyorum. İnsanlara yardım etmek istiyorum. Çocuklara ve insanlara geziler ve turlar düzenlemek isterim. Çocukların oyun oynayacağı parklar düşünüyorum. Anıtkabir’e atamın yanına gidip ona gül vermek istiyorum” dedi.

Kemer Belediyesi 23 Nisan

BAŞKAN TOPALOĞLU İSTEKLERİ NOT ALDI

Minik Başkan Kahraman’ın isteklerini not alan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, eğitim alanında yaptıkları çalışmalar hakkında Kahraman’a bilgiler verdi. Daha sonra başkanlık koltuğuna geçen 4’üncü sınıf öğrencisi İrem Çelik de “Okulumuza daha iyi klimalar taktırmak istiyorum. İlkokul ile ortaokul arasındaki tel delindi. O telleri yaptırmak istiyorum. Okul bahçelerindeki futbol kalelerine file yaptırmak istiyorum” diye konuştu.

Kemer Belediye Baskani Makamini Cocuklara Verdi

Belediye Başkanı Topaloğlu, minik başkanların isteklerinin en kısa sürede yerine getirileceğini belirtti. Minik başkanlar daha sonra Başkan Topaloğlu’na çiçek verdi. Başkan Topaloğlu da minik başkanlara çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kemerin Koltugu Ogrencilere Emanet

Öte yandan minik başkan İkra Ada Kahraman’a babası Ayhan Kahraman ve annesi Filiz Kahraman eşlik ederken, minik başkan İrem Çelik’e okul müdürü Hayati Gündüz ile öğretmeni Ramazan Konak eşlik etti. Minik başkanların makam koltuğuna oturduğu anlarda Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin ile Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Akın da yer aldı.

Konyaaltı’ndaki sertifika töreninde duygusal anlar yaşandı Konyaaltı’ndaki sertifika töreninde duygusal anlar yaşandı

Kaynak: BÜLTEN