Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve rektör yardımcıları, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Gülsüm Bal, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Mustafa Bilici, Ali Rıza Akar ve Sema Özdemir yer aldı. AÜ Rektörü Prof. Dr. Özkan’a ziyareti sırasında rektör yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Prof. Dr. Şükrü Özen ile Genel Sekreter Dr. Ali Evren İmre eşlik etti.

Antalya’da bakterili su tehlikesi… Uyarılara rağmen su doldurmaya devam ediyorlar, hastalık riski var Antalya’da bakterili su tehlikesi… Uyarılara rağmen su doldurmaya devam ediyorlar, hastalık riski var

Rektör Özkan ve beraberindekileri Kemer Belediyesi hizmet binası önünde karşılayan Başkan Topaloğlu, misafirlerini başkanlık makamında ağırladı. Rektör Özkan, ziyaretinde, seçimlerde yeniden belediye başkanı seçilen Başkan Topaloğlu’nu tebrik ettiğini belirterek yeni dönemde de başarılar diledi. Başkan Topaloğlu, Rektör Prof. Dr. Özkan ve beraberindekiler, daha sonra AÜ eski Denizcilik Fakültesi binasına geçerek incelemelerde bulundu.

Kemerin Projeleri Inceleme Altinda (Small)

Burada bir açıklama yapan Rektör Özkan, binanın Akdeniz Üniversitesi’ne ait olduğunun altını çizerek, burayla ilgili çeşitli projeler üzerine çalışmaların sürdüğünü aktardı. Bu noktanın Kemer için de son derece önemli olduğunun farkında olduklarını da belirten Rektör Özden, “Buradaki bina ile ilgili birkaç proje var ama Kemer’e daha faydalı olması açısından tamamen hazır değil. Buraya yapacağımız projenin AÜ’ye ve Kemer’e marka değer katması gerekiyor. Sonuç olarak Kemer’de bilime ve kültüre katkı sağlamamız gerekiyor. Zaten yeterince otel var. Hem Kemer hem de Akdeniz Üniversitesi’nin kazanımı olacak şekilde bir proje planlıyoruz. Kemer zaten benim yuvam. Necati başkanımızla Kemer için en iyisini yapacağız.” dedi.

SUALTI ARKEOLOJİSİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ’NE ZİYARET

Başkan Topaloğlu, Rektör Özkan ve beraberindekilerle daha sonra AÜ Sualtı Arkeolojisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne geçerek Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hakan Öniz’den merkezin Kemer’de yaptığı çalışmalarla ilgili brifing aldı.

Kemer Inceleme (Small)

DENİZCİLİK FAKÜLTESİ VE YURT BİNASI İNŞAATINDA İNCELEME

Başkan Topaloğlu ile Rektör Özkan, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun girişimleriyle Kemer Belediyesi tarafından yapılan Denizcilik Fakültesi ve yurt binasında devam eden çalışmaları da yerinde inceledi.

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Gülsüm Bal ile şantiye şeflerinden denizcilik fakültesi ile yurt binası inşaatlarında gelinen son durum hakkında bilgi alan Başkan Topaloğlu ve Rektör Özkan, çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak yurt binası ve fakültenin eğitime kazandırılacağını söyledi.

Kemer Necati Hayirli Olsun (Small)

Denizcilik Fakültesi ve yurt binası ile ilgili de açıklama yapan Rektör Özkan, “Belediye Başkanımız Sayın Necati Topaloğlu sağ olsun burayla ilgili çok destek oldu. Eğitim yuvasında eğitimden sonra en büyük sorun barınma. Özellikle turizm bölgelerinde maddi ve güven anlamında daha büyük sorun. İnşallah öğrencilerin barınma sorununu buradaki yurt binasıyla da çözeceğiz. Denizcilik Fakültesi’nin olması gereken yer burası. Hem Kemer’e hem de denizcilik fakültesine katkıda bulanacak. Başkanımıza bu konuda çok teşekkür ediyorum. Kendisinin emeği çok büyük” diye konuştu.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise AÜ Rektörü Özlenen Özkan’ın Kemerli olduğunu hatırlatarak, “Kendisi bize ayrı bir önem veriyor. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Fakülte’nin ve yurt binasının yapılmasında hiçbir zorluk olmadı. İnşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Fakülte inşaatında diğer blokun yapılmasına da başlanılacak” dedi.

Kaynak: KEMER BELEDİYESİ/BÜLTEN