Yılsonu nedeniyle Sefa Akın ortaokulunda Okul Müdür Mehmet Acar başta olmak üzere Okul aile birliği, öğrenci, veli ve öğretmenler arasında işbirliği yapılarak çok yönlü bir etkinlik düzenlendi.  Havanın sıcak olması nedeniyle yiyecek stantları okulun birinci katındaki sınıflarda kuruldu. Veli ve öğretmenler sıraların üzerine koydukları birbirinden lezzetli pasta ve börek çeşitlerini konuklara sundular.

Antalya’yı sıcak ve az bulutlu bir hafta bekliyor… Antalya’da bayramın 4. günü hava nasıl olacak? 19 Haziran Antalya hava durumu Antalya’yı sıcak ve az bulutlu bir hafta bekliyor… Antalya’da bayramın 4. günü hava nasıl olacak? 19 Haziran Antalya hava durumu

87101Ecd Bd27 48Cb B58D 97297053743E (Small)

Yiyecekler ise öğle saati bile olmadan tükendi. Okul bahçesine kurulan sahnede Kepez Belediyesi Müzik Okulu yetkililerinin çalıp söylediği parçalarla öğrenci ve öğretmenler oynayarak eğlendi. Öğrenci veliler etkinlik için başta Okul Müdür Mehmet Acar olmak üzere tüm öğretmen ve Okul Aile Birliği Başkanı Özlem Dağtekin Müdür yardımcıları ve Kepez Belediyesi’ne teşekkür etti.

DÖNER KARLAMA VE HELVA ELMALI’DAN

2A7C1663 0898 4D98 82C5 Ec4F3A669450 (Small)

Sefa Akın ortaokulu kermesine Okul Müdür Mehmet Acar’ın özel çabaları ile Elmalı’dan et döner, Elmalı’nın Kızlar sivrisi dağından karlama ile Elmalı’nın meşhur un helvası da vardı. Et ve Tavuk döner tezgâhına geçen okul Müdür Mehmet Acar, usta dönercilere taş çıkartırcasına eline aldığı döner bıçağıyla döner kesti.   Dürüm ve ekmek içine konan dönerin üzerine domates, biber ve soğan ilave edildi, isteğe göre ketçap ve mayonez eklendi. Dönerde uzun kuyruklar oluşurken, döneri afiyetle tüketenler, tadını beğendikleri için ikincisini almak için tekrar sıraya girerken, “Hayatımızda bu kadar lezzetli bir döner yemedik. Karlama ve helvayı da çok beğendik. Bundan sonra Elmalı döneri ve helvasını yiyeceğiz” dediler.

HELVA ÖNCE TADIMLIK SONRA TABAKLA

9Bc34982 2E5A 4F1E 81Cc 174101Ddbdb5 (Small)

 Büyük tencerelerde özel olarak Elmalı’dan gelen ekip tarafından pişirilen helva önce davetlilere tadımlık ikram edildi. Tadını beğenenler tabakla alırken koca helva tenceresi kısa süre içinde tükendi. Elmalılı aşçılar helvanın lezzetinin ise tereyağıyla ile sürekli meşe odunu ateşinde karıştırılarak, süt ve eritilmiş şekerinin ise azar azar ilave edilmesiyle pişirildiğini ve lezzetinin buradan geldiğini söylediler.

KEPEZ BELEDİYESİ MÜZİK OKULU

086169Dc 6E61 441E 9B2A C9B3066E3Fdb (Small)

Okul etkinliğinde hediye çekilişi yapıldı, çekiliş biletlerinde ise hiç boş çıkmadı. Bilet hediyeleri arasında kırtasiye seti, boyama seti, çeşitli kitaplar, takılar, incik boncuk, ev aletleri, kıyafet gibi daha birçok ev eşyası ve çanta vardı. Sabah 09’00’da başlayan etkinlikte eğlence arasında hediye çekilişine ara verilerek sahneye Kepez Belediyesi Müzik Okulu yetkilileri çıktı.

87101Ecd Bd27 48Cb B58D 97297053743E (Small)-1

Öğrenci, öğretmen veli ve davetlilere Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün selamlarını ileten Müzik Okulu grubu, günün sevilen parçalarını hem çaldılar hem de söylediler. Şarkı ve türkülere öğrencilerde iştirak ederek, hareketli parçalarda sahneye fırlayan öğrenci ve veliler doyasıya oynayarak eğlendi. Bol bol halay çeken davetliler, Kepez Belediyesi Müzik okuluna teşekkür etti.

PLASTİK ÇİMLE KAPLANDI

36338A33 1F1B 4E4F 83F6 144Da225F249 (Small)

Öte yandan Sefa Akın Okul Müdürü Mehmet Acar, okul bahçe duvarı demirleri daha güvenli olması güzel görünüm için plastik çimle kapatıldığını söyledi.  Okul bahçesinin hem güvenlik, hem de görsel yönden bahçenin çok daha güzel olduğunu belirterek, etkinlik geliri Okul Aile Birliği ile okul ihtiyaçları için kullanılacağını söyledi.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK