31 Mart yerel seçimlerde belediye başkanı seçildikten sonra 12 Nisan’da meydana gelen teleferik kazası sonrası tutuklanan ve 57 gün tutuklu kalan Başkan Kocagöz meclisle hasret giderdi. İlk mecliste Başkan Kocagöz alkışlarla karşılandı. 8 Nisan 2024 günü yapılan Kepez Belediyesi’nin ilk meclisine başkanlık yapan Kocagöz, 85 gün sonra yeniden meclisi yönetti.

Mesutkocagoz (Small)

Kocagöz’ün tutukluluğunu fırsat bilen Antalya Semt Pazarcılar Odası mühre rağmen inşaata devam etmişti. Geçtiğimiz ay yapılan mecliste aralarında mühürlü Çankaya Pazarı’nın da bulunduğu 9 Pazar yerinin iptali konusu komisyona sevk edilmişti. Komisyon raporunda Konya Bölge İdare Mahkemesi 3. İdari Dava Dairesinin 2024/27 Y.D. İtiraz nolu kararı ile yürütmenin durdurulmasına vurgu yapıldı. Yapılan oylama sonucu aralarında mühürlü Çankaya Pazarı’nın da bulunduğu Antalya Semt Pazarcılar Odası ile olan 9 Pazar yerinin protokolünü iptal etti.

Kepez (Small)

Mecliste AK Parti, CHP ve MHP Parti grup sözcülerinin gündem dışı konuşmaları yer aldı. Mecliste Kepez Belediyesi’nin özel ve kamu bankalarından yapacağı borçlanmalara (teminat mektubu ve kredi) karşılık olarak temlik verme hususunda Başkan Kocagöz’e yetki verildi.

Meclismars (Small)

Antalya’da sıcaklık rekor kırdı… Dünyaca ünlü plajlar boş kaldı Antalya’da sıcaklık rekor kırdı… Dünyaca ünlü plajlar boş kaldı

BAZI YERLERE ZAM

Öte yandan Kepez Belediyesi Meclisi’nde bazı hizmet kalemlerine de zam yapıldı. Buna göre daha önce günlük 250 TL olan Bilim Kampı ücreti 500 TL’ye, 5 günlük kullanımı bin TL’den 2 bin TL’ye yükseltildi. Yine Hasta Yakınları Konukevi’nin günlük 120 TL olan ücreti 200 TL’ye çıkarıldı. Sosyal yardım Merkezi’nin bin 500 TL olan ücreti 7 bin TL’ye çıktı.

Meclis (Small)

DERNEKLER İLE PROTOKOLLER İPTAL

Öte yandan eski Urfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Tüm Reklamcılar Ajansçılar Derneği ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği’ne daha önce verilen yer tahsisleri de iptal edildi.

Muhabir: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ/GÜNAY SARI