Antalya’nın en çok talep gören Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevlerinde 2023-2024 yılı eğitim ve öğretim dönemini tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Yoğunluk nedeniyle Ahatlı, Erenköy, Sakarya, Özgürlük, Varsak ve Teomanpaşa şubelerinin mezuniyet töreni farklı gün ve saatlerde gerçekleştiriliyor. Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin, yılın ilk mezuniyet töreni Varsak ve Ahatlı Şubelerinde yapıldı.

Kepezin Kreslerinde Mezuniyet Toreni Heyecani 2 (Small)

Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Ahatlı kreşinin mezuniyet törenine, Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, Belediye Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın, öğrenciler ve veliler katıldı. Çocukların ve ailelerinin bu mutlu gününe ortak olan Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, konuşmasına Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün sevgi ve selamlarını ileterek başladı. İnsan hayatında eğitimin önemini vurgulayan bir konuşma yapan Vekil Altekin, “Çocuklar çok saf ve temiz varlıklardır. Ağaç erken yaşta eğilir. Onların iyi eğitilmesi gelecekte sağlıklı bir birey olması adına kreşler ve anaokulları bu işin ilk basamağıdır.” dedi.

ATATÜRK SEVDALISI GENÇLER YETİŞTİRECEĞİZ

Kepezin Kreslerinde Mezuniyet Toreni Heyecani 4 (Small)

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün, “İyiler iyidir, iyi insanlar daima iyi olurlar” sözlerini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Vekil Altekin, “Biz de bu dönem Kepez Belediyesi kreşlerinde, eğitim tesislerinde öncelikli olarak iyi insanlar yetiştirmeyi sonra vatan sevdalısı, millet sevdalısı, bayrak sevdalısı, Atatürk sevdalısı gençler yetiştirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.

Antalya’nın göbeğinde o köy susuz kaldı Antalya’nın göbeğinde o köy susuz kaldı

Kepezin Kreslerinde Mezuniyet Toreni Heyecani 9 (Small)

Bu noktada hiçbir siyasi ve yaşam tarzını dikkate almadan, herkese karşı objektif ve şeffaf olacağız. Kanun ve mevzuatlar çerçevesinde vatandaşlarımızın yanında olacağız. Yeni dönemde eğitim faaliyetlerinde ve kreş faaliyetlerinde bu tür sosyal projelerimizin amacı olan ekonomik alanda zorlanan anne ve babaların daima yanında olacağımızı bilmenizi isterim.” diye konuştu.

Kepezin Kreslerinde Mezuniyet Toreni Heyecani 5 (Small)

Başkan Vekili Altekin, konuşmasını tamamlarken bir yıl boyunca çocukların eğitimlerine önemli katkılar sunan öğretmenlere ve yardımcı personele Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün teşekkürlerini iletti. Vekil Altekin, büyük bir emekle hazırlanan öğrencilerin gösterilerini keyifle izledi. Mezuniyet belgelerini alan öğrenciler, keplerini havaya fırlatarak, hayatları boyunca unutmayacakları bir anı yaşadılar.

VARSAK ŞUBESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Kepezin Kreslerinde Mezuniyet Toreni Heyecani 7 (Small)

Kepez Belediyesi’nin Nasreddin Hoca Kreşleri’nin Varsak Şubesi mezuniyet töreni de aynı gün farklı bir saatte yine Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın da, Varsak Kreşi öğrenci ve velilerinin mezuniyet sevincine ortak oldu. Başkan Yardımcısı Yalçın, öğrencilerin mezuniyet belgelerini tek tek takdim etti.

Kepez Belediyesi’nin Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin diğer şubelerinin de mezuniyet törenleri farklı gün ve saatlerde gerçekleştirilecek.

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ / BÜLTEN