Fetullah Bayır Fen Lisesi’nde okuyan 10. sınıf öğrencileri, Türk Dili ve Edebiyatı dersinde yaptıkları yazım çalışmalarını Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Halit Can öncülüğünde kitaplaştırdı. Bu çerçevede eğitim kurumundaki üç şubede tahsil hayatlarını sürdüren öğrencilerden bazıları hayatın içinden, bazıları hüznü, acıyı ya da sevinci, bazıları da vefa, sevgi veya umudu anlatan hikayelerini bir araya getirdi.

Aw202438 02 (Small)

Yaklaşık 150-220 sayfadan oluşan her biri yaklaşık 25 hikaye, ardından kitap haline dönüştürülmeden önce isim ve kapak tasarımları için çalışma başlatıldı. Sınıflarca seçilen isim ve oluşturulan kapak tasarımlarının ardından öğrenci sayısı kadar baskıları tamamlanan kitaplar kütüphane için de yeni birer eser haline dönüştürüldü.

Bakanlık açıkladı öğretmenler isyan etti… Öğretmenler mülakatsız atama bekliyor Bakanlık açıkladı öğretmenler isyan etti… Öğretmenler mülakatsız atama bekliyor

Aw202438 03 (Small)
Okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Halit Can, yürütülen proje hakkında bilgiler verdi. Can, öğrencilerinin birlikte çalışması ve karar alması, kalıcı ürünler oluşturması, farklı alanlardaki kabiliyetlerini keşfetmesi ve geliştirmesi ile özgüvenlerinin artması gibi öğrencilere pek çok katkısı olan bu tür çalışmaların sayısının daha da artmasını oldukça önemsediklerini belirtti.

Kaynak: İHA