Antalyalıların önemli bir bölümünün yazlarını geçirdikleri Korkuteli’nde her hafta iki pazar birden kuruluyor. Haftanın bir günü açılan Pazar klasik tarzda işetilirken, diğeri ise “Köylü pazarı” diye adlandırılıyor. Bu Pazarda organik meyve ve sebze satılıyor. Organik pazarda el yapımı birçok gıda ürünü başta olmak üzere ilaçsız ortamda yetiştirilen sebze-meyve de yer alıyor.

Domates Satis Korkuteli

Tüketiciler, Organik pazarın, normal semt pazarına göre, bazen pahalı bazen de ucuz olduğunu ifade ederken, satılan sebze ve meyvenin tadının, kokusunun ve renginin bir başka güzel olduğunu söylüyorlar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi dünyaca ünlü plaj için ihaleye girecek! Antalya Büyükşehir Belediyesi dünyaca ünlü plaj için ihaleye girecek!

Dogal Urunler Satiliyor (Small)

ORGANİK BAHARAT YAĞLAR VE ÇAYLAR

Her hafta kurulan Şehitler Parkı kenarındaki organik pazara ismini vermek istemeyen bir köylü hanımın kendi yaptığı organik baharatlar yağlar ve çaylar çok beğenildi.  Esnaf bayanın bir sandık üzerine dizdiği, kuru nane, kekik, papatya gibi baharatlar ile demetler halinde dalıyla dağlardan doğal ortamından kendi elleriyle topladığı kekikleri satın alan yazlıkçılar, “Gerçekten ürünlerde hiçbir katkı yok. Kekik çayının kokusu her yeri sarıyor, çokta faydasını gördük. Böyle el emeğiyle yapılan ürünler azaldı.  Bu tür ürünleri satanlara teşekkür ederiz” dediler.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / AYFER ŞİMŞEK