CW Enerji Ligi'nin 6 etabından ilki olan 11. Manavgat Yağlı Güreşleri’nde heyecan hız kesmeden devam ediyor. Yağmurdan dolayı iki kez ertelenen güreşler ile ilgili konuşan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, “Öncelikle gerçekten çok heyecanlı bir gün oluyor. 4. Güne geçtik burada bir ilk yaşanıyor. Katılım sayısı olarak gerçekten müthiş bir katılım var. Başvurunun dışında resmi olarak gelen güreşen 1987 pehlivanımız var. Her biri birbirinden değerli bu muhteşem organizasyonu yapıyoruz. Katılımcılar, seyirciler bütün Manavgat ve Türkiye’nin burada kalbi atıyor. O yüzden çok mutluyuz?

TÜRKİYE’DE BİR İLK OLUYOR

Gnzi2Icw0Aawllz (Small)

“Bir aydır biz çalışmadayız. Sahamızı hazırladı ki her şeyimizi ayarladık. Ama ilk günden itibaren hava muhalefeti yaşıyoruz. Biz biraz çırpındık tabi ki strese girdik ama insanlarda bereketinizle geldiniz dediler. Gerçekten bereketli bir yağmur bu dönemde çok faydalı dediler. Aynı zamanda güreşçi bereketimiz var, seyirci bereketimiz var gerçekten biz direnmeye devam ettik. Tabi insanoğlu doğayı bir şekilde geçiyor. Bugün 4. günü bu bir ilk oluyor Türk güreşinde. Aynı zamanda katılım olarak ilk oluyor.

Muratpaşa’nın gururları milli takım yolcusu Muratpaşa’nın gururları milli takım yolcusu

KEMİK SESLERİ GELİYOR

Gntl1Abxeaenaqf (Small)

Bütün güzellikler bir arada daha seyirci dolu heyecanı hiç kaybetmedik. Bugün de finallere doğru gidiyoruz. Gerçekten ata sporumuz için Geleneksel Türk Güreşi için muhteşem bir gün. Biz gelenlere misafirperverlik yapabildiysek, güreşçilerimize iyi bir alan sağladıysak Federasyonumuza gerçekten çok teşekkür ediyorum. İbrahim Bey ile beraber didiniyoruz. Güzel bir müsabaka çıkıyor. Ring olması dolayısıyla artık kimse kimseye yapmıyor. Güreşte resmen kemik sesleri geliyor. Çok üst üste müthiş mücadeleler var buda güreşin içinden gelmiş bir belediye başkanı olarak bizi mutlu ediyor.

GÜREŞLERDE PEHLİVAN AYARLAMA ŞANSIMIZ YOK

Gncxq9Qxuaapv2D (Small)

Gerçekten CW Enerjinin burada bize katkısı şu oluyor. Güreşçilerin hepsi kıran kırana mücadele ediyor. Bu herkesin beklediği o güreşçi bu güreşçi denilmiyor. Bizim iki pehlivanımız karşı karşıya geldiğinde böyle bir ayarlama şansı yok hiç kimsenin. O yüzden çok etkili. Güreşçiler hırslı mücadele ediyorlar. Her şeyin ortamı hazır, duygularımız hazır. Her şey çok güzel ilerliyor. Biz bu durumdan mutluyuz. İzleyicilerimizin de çok mutlu olduğunu düşünüyorum.

HEDEFLEDİK VE OLDU

Gncxq9Axkaaoi3H (Small)

Hedefimiz tabi ki bu stat bize Spor İl Müdürlüğü tarafından bir aylığına verildi. Başkanımızla da konuştuk biz bu stadı gerçekten bir arena yapmak istiyoruz. Ve güreşe hizmet etmek istiyoruz. Yağmurdan etkilendik gece üzerini örtmeye çalıştık. Seyircilerimiz için gerçekten birçok zorlukla karşılaştık. Bir ay içerisinde kısa bir zamanda bütün bu organizasyonu ayarladık. İmkan tanılarsa çok daha iyisini yapacağız. Hedefimiz Kırkpınar’ın üstüne çıkacak kadar bir organizasyon olması çünkü Antalya’da özellikle güreşe müthiş bir sevda var. Bizler halkımız için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Manavgat olarak bu yıl Kırkpınar’ı alıp getirmek istiyoruz. Bütün hedefimiz bu yönde.”

Muhabir: Ayşem Sicim