Antalya Gündem’de veda yemeği Antalya Gündem’de veda yemeği

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer geçtiğimiz günlerde kentin su sorununa değinerek bir süredir hava sıcaklıklarının yüksek olması ve nüfus yoğunluğu nedeniyle su kullanımının arttığını ve merkez ilçeler olan Toros ve Yenişehir'de su kesintileri yaşandığını dile getirmişti. Başkan Seçer dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise kentte korktukları gibi bir su sıkıntısı yaşanmadığını dile getirdi. Başkan Seçer'in açıklama yaptığı anlarda yanında bulunan Milletvekili Gülcan Kış ve Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'i açıklamalarından dolayı destekledi.

Toroslar (Small) (Small)

SU SIKINTISI AÇIKLAMASI

Mersin'de yaşanan su sıkıntısı ile ilgili geçtiğimiz günlerde değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer yaptığı açıklamada "Geçtiğimiz kış mevsiminde de özellikle yüksek kesimlerde bizim su depomuz olan Toroslar’a yeterli miktarda kar yağışı olmadı. Zaten yaz mevsiminin sıcak geçmesi durumunda su konusunda bazı sıkıntılar yaşayabileceğimizi düşünüyorduk ve bu anlayışla da tedbirlerimizi aldık. Ancak hava sıcaklığındaki ani değişim, sıcaklığın çok yüksek miktarlarda artması ve nüfusun yoğun olması su kullanımını da çok yüksek miktarda artırdı" ifadelerine yer vermişti

Damlayan Musluk (Small)

VATANDAŞA ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Merkez ilçeler olan Toroslar ve Yenişehir’in yüksek bölgelerinde zaman zaman su kesintileri yaşandığını söyleyen Başkan Seçer "Vatandaşlarımız bu konuda kısa süreli zorluklar yaşadılar ama an itibariyle bu zorlukları da büyük bir oranda gidermiş durumdayız. Şu anda terfilerde motorlarımız tam kapasite çalışıyor. Saatte tam kapasite 11 bin metreküp su şehre giriyor. Günlük 250 bin metreküpe tekabül ediyor ve bu su geldiği gibi tüketiliyor. Hatta gündüz saatlerinde giren sudan çok daha fazla tüketimimiz var. Biz akşam yaptığımız bazı hamlelerle depolarımızı tekrar doldurup, günlük sizin su sıkıntısı yaşamanızı önlemeye çalışıyoruz. Bu gerçekler ışığında vatandaşlarımızın bize yardımcı olmasını bekliyorum" diyerek vatandaşlara çağrıda bulunmuştu.

Vahapsecer (Small)

"KORKTUĞUMUZ GİBİ OLMADI"

Mersin'de yaşanan su sıkıntısı hakkındaki söylemleri ile gündeme gelen Başkan Seçer'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde; "Toroslar ilçemizdeyiz. Aladağ'dan başladık Yeniköy ile devam ettik şimdi Bekiralanı'na gidiyoruz. Ardından Soğucak, Ayvagedik ve Gözne'de bitireceğiz. Bayram güzel geçiyor. Öyle çok korktuğumuz gibi su sıkıntısı ya da nüfus yoğunluğundan dolayı bir temizlik sıkıntısı yaşamadık. Tabi başkanlar olarak da görevimizin başında olduğumuz için işler de gayet güzel gitti. 3.gündeyiz ama huzurlu bir bayram geçiriyoruz. İnşallah böyle devam etsin ve haftayı böyle neticelendirelim. Bu vesileyle tekrar tüm yurttaşlarımızın bayramını kutluyorum"

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN