Adana’nın camilerinde engel kalktı Adana’nın camilerinde engel kalktı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından yürütülen Sporbüs Projesi çocukları spor etkinlikleriyle buluşturuyor. Sporbüs 28 Haziran 2024 günü Silifke’de olacak. Saat 15.00’de Silifke’ye gidecek olan otobüs Mağara Mahallesi’ (Kırobası) nde çocuklarla ve özel bireylerle buluşacak. Burada kurulacak olan parkurlarda çocuklar hem spor yapacaklar, hem de eğlenecekler. Etkinlikte özel bireyler de spor yapma imkanı bulacaklar.

Sporbus Projesi Mersin (Small)

YÜZDE 100 SPOR SLOGANI

Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 100. yılında ‘Yüzde 100 Cumhuriyet Yüzde 100 Spor’ sloganıyla başlattığı proje kapsamında otobüsle belli bölgeye giden ekipler buraya kurdukları parkurlarla çocuklara hem spor yaptırıyorlar, hem de çeşitli spor branşlarını tanıtıyorlar.

Sporbus Mersin Silifke (Small)

ÇOCUKLAR KAYNAŞIYOR 

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Proje kapsamında çocuklar, yaz tatilinin de keyfini çıkarmış oluyorlar. Projenin bir güzel tarafı da çocuklar ile özel bireylerin bir arada spor yaparak kaynaşmaları.

Silifke Cocuklar Sporbus (Small)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MAHALLELERİ GEZİYOR

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi yetkilileri mahalle mahalle gezerek okullara gitmeye devam ettiklerini belirterek, “Öğrencilerimize parkurlar kurarak eğitsel oyunlarla eğlenmelerini sağlıyoruz. Buradaki çocukların imkanları çok kısıtlı. Büyükşehir Belediyesi olarak onlara ulaşınca, ne kadar mutlu olduklarını görüyoruz. Farklı branşlarda kurduğumuz parkurda dikkatimizi çeken, yetenekli öğrenciler de oluyor. Şehir merkezinde olmadıkları için, böyle bir şansları oluyor. Bu proje aslında, spora yetenekli öğrencileri keşfetmemize de yardımcı oluyor” dediler.

Muhabir: NİHAT TOKLU