Muratpaşa Belediyesi tarafından paylaşılan duyuruda 7-18 yaş aralığıdaki bireylerin yaz kurslarına başvuruda bulunabilecekleri ilan edildi.  Muratpaşa Belediyesi ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile gerçekleştirilen mesleki eğitim, hobi ve sanat kurslarının (MEST) yaz dönemi kayıtları başladı.

Muratpaşa Belediyesi'nin hizmete sunduğu kurslar ile öğrenciler yaz tatillerinde de eğitim görmeye ve verimli vakit geçirmeye devam edecek. Çocuklar ve gençler için birçok alanda eğitim verilen kurslar ile katılımcıların yetenekleri geliştirilirken bir yandan da boş zamanlarını verimli geçirmeleri sağlanıyor. Merkezde verilen kurslar ile çocukların ve gençlerin hobileri geliştirilirken istedikleri alanda da ilerlemelerine destek olunuyor.

6D87B858 3259 45E3 A53D 840Ffecd9643

BAŞVURULAR BAŞLADI

7-18 yaş aralığındaki adayların katılım sağlayabileceği yaz kurslarına başvurular 10-14 Haziran arasında gerçekleştirilecek. Başvurular, Muratpaşa Belediyesi’nin resmi internet sitesi ‘www.muratpasa-bld.gov.tr’ e-belediye hizmetleri bölümünden çevrim içi gerçekleştirilecek. Değirmenönü Kültür Merkezi, Kırcami Komşu Evi, Perge Sanat Merkezi ve Şirinyalı Sanat Merkezi’nde verilecek olan kurslar için kontenjan sınırı olduğu da belediye tarafından paylaşıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden garip çalışma… Yol yapıldı durak yok Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden garip çalışma… Yol yapıldı durak yok

5Efc6Cf5 C6B6 4Ab9 8Da4 E1B768D336B2

KURSTA 10 BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK

Toplamda 10 branşta gerçekleştirilecek olan kurslarda bağlama, gitar, solfej ve halk oyunları gibi çeşitli alanlarda hizmet verilecek. Yaz kurslarında, öğrencilerin yeteneklerini geliştirmelerine destek olacak branşlar yer alıyor. Söz konusu kuslar ile öğrencilerin yetenek gelişimlerinin yanı sıra, farklı yaşlardan, farklı kültürlerden ve farklı ilgi alanlarına sahip insanlarla tanışarak sosyal ilişkilerinin gelişimine de destek olunuyor.

Muhabir: SİBEL YEŞİL