Aşırı sıcakların başlamasıyla birlikte özellikle piknik ve sahillerde çöpler boş ama çevre pislik içinde. Bu tür vatandaşları çevreye karşı saygılı olmaya davet eden Doğasever vatandaşlar, lütfen çevreyi kirleten yâda giderken çöpünü toplamadan gidenleri gördünüz zaman uyarın, belki utanırlar bıraktıkları çöpleri toplar” dedi.

ÇÖPLER ARASINDA EN ÇOK BOŞ SODA VE BİRA ŞİŞELERİ

9Ae2C644 2Bf4 4Cba Bd03 A3A48736Dffe (Small)

Özellikle sahil bölgelerinde geceyi orada geçirenler sabah kalkıp gittiğinde bıraktıkları çöpler, her gün sabah 06.00 dan itibaren görevlilerce temizlenip sahil güneş ışıklarıyla birlikte tertemiz oluyor.  Bırakılan çöpler arasında en çok boş ve kirli naylon poşetler, boş soda ve bira şişeleri, yiyecek arttıkları yırtılmış yıpranmış rengi gitmiş kılık kıyafetler, terlikler daha birçok atık eşya bulunuyor.

ORMANDA PİKNİK YASALANSIN

Antalya Cop Kutusu (Small)

Antalya’nın o hastanesini ne gören var nede duyan… Vatandaşlar yetkililere seslendi Antalya’nın o hastanesini ne gören var nede duyan… Vatandaşlar yetkililere seslendi

Yangın tehlikesine karşı orman alanlarında piknik yapılmasının yasaklanması istenirken,  piknik alanları sahillerin çok değerli olduğuna dikkat çeken Doğasever vatandaşlardan Rıza Alıç, Mehmet Ali Yanar ve Ali Dönmez “Çevre konusunda herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz, lütfen çöpünüzü çevreye değil, çöpe atın. Yetkileri çevre ilgili daha çok yaptırım gücü olan önlem alsınlar” dediler.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK