Haftalık kurulan semt pazarlarında kilolarca satılan salatalık ve portakal tüketicisini ve satıcısını sevindirdi. Hem alan kazandı, hem de satan. Ucuz sebze-meyve alabilmek için pazarın altını üstüne getiren hanımlardan Leyla Harman, Füsun Tekin, Ayşenur Çancı geçen hafta patlıcan en ucuz sebzeydi bu hafta da patlıcana salatalık ve portakal eklendiğini belirterek, “Sevinçliyiz, evimize ucuz sebze meyve alabileceğimiz için” dediler.

Da2Bf1B5 3Acc 481A B40C Ee147C148D04 (Small)

ETİKETTE 10 TL YAZIYOR

Semt pazarı stantlarında Salatalık ve portakalın üzerindeki etiketi göre tüketiciler konuyla ilgili olarak şunları söylediler: “Salatalık ve portakalın üzerindeki etikette kilosu 10 lira yazıyordu. Fiyatların düşmesine çok seviniyoruz. Çünkü alım gücümüz zayıflamıştı.

Adc672A3 3407 4Bb6 Abe8 1C2A20B9A6Da (Small)

Pazarı bir uçtan diğer uca kadar ucuz sebze-meyve bulabilmek için dolaşıyoruz. Kendimizi sanki avcı gibi hissediyoruz. Ucuz ve kaliteli ürün bulunca hiç zaman kaybetmeden pazar arabasına dolduruyoruz. Pazara çıktığımız bütçe maalesef sınırlı, elimizdeki para ile mutfak ihtiyaçlarımızı almak zorundayız, giymeden oluyor da yemeden olmuyor.”

E70Bf8D4 0645 4A28 A430 936B6Faf18B9 (Small)

Antalya’nın tarihi kervansarayı korunamıyor… Bir tarihi eser daha ölüyor! Antalya’nın tarihi kervansarayı korunamıyor… Bir tarihi eser daha ölüyor!

MEYVE FİYATLARI ÇOK YÜKSEK

Öte yandan pazarlarda satılan meyve fiyatları çok yüksek. Özellikle dar gelirli ve emekli için portakal umut oldu. Dar gelirli vatandaşlar özellikle portakala hayli ilgi gösterdiler.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK