MHP'li meclis üyesi ve grup sözcüsü Cüneyt Güzel'in belediye fırını ile ilgili sorularına cevap veren Belediye Başkanı Kadir Kumbul, "Göreve geldiğimizde 40 bin ekmek çıkarılıyordu. 19 satış büfesi, 40 bin ekmek çıkıyor.

Toplam 50 personel var. 53, bazen 55. Antalya Büyükşehir Belediyesi 40 bin ekmek çıkarıyor? Şimdi belediye fırıncılığa dönüyor. Yani 50 kişi gerçekten büyük bir istihdam. Halk ekmeğin amacı ihtiyaç sahiplerine gider. Ekmeğini alır ama biz bakıyoruz ki böyle olmuyor. Kapasiteyi 33 bine düşürdük. Bize maliyeti 5 lira 2 kuruş. 19 ekmek büfesini özelleştirme durumumuz var. Onun çalışmalarını hukuk işleri takip ediyor. Manavgat, Antalya ve Serik'te ekmeği 7- 7,5 lira yapma çalışmamız var. Bugün itibarı ile ekmek fırınlarda 10 TL oldu. Fırınımızı kesinlikle kapatmayacağız" diye konuştu.

Serik Meclsi1 (1) (Small)

“HAKLARI OTURUP KONUŞARAK ÖDEYECEĞİZ”

Başkan Kumbul ayrıca belediyede 3. ayını doldurmasının ardından belediye meclis üyeleri ve kamuoyuna yapılan işler ve borçlarla ilgili bilgi vereceğini söyledi. Belediye çalışanı işçilerin eskiye dönük alacakları için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Kumbul, "Gerekirse borçlanarak onların hakları oturup konuşarak ödeyeceğiz" dedi.

Mersin’de belediye kulağını halka tıkadı… Mersin’in dünyaca ünlü plajı yok oluyor Mersin’de belediye kulağını halka tıkadı… Mersin’in dünyaca ünlü plajı yok oluyor

CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Balık da belediyenin logosunun çağdaş ve modern hale getirilmesi için yeni bir çalışma yapılmasıyla ilgili meclise teklif sundu. Konuyla ilgili çalışma yapılmasına karar verildi. 

Kaynak: DHA