İlçe seçimleri için başta belediye başkanları olmak üzere bir meydan savaşı, bir karalama, yıpratma politikası yaışanan ana muhalefetin Antalya mahallesinde, gazetecileri sindirme, üyeleri yıldırma, haberleri nedeniyle ayrıştırma, kamuoyu önünde yıpratma girişimi gibi asla kabul edilemez uygulamalar yapılmaya çalışılıyor.

Severseniz, sevmesizsiniz Ebru Küçükaydın çalışkan bir gazeteci, masa başında, pineklemek,  ajans haberlerini beklemek koşturuyor, araştırıyor, Antalya ve ülke ile ilgili çok çarpıcı haberlere imza atıyor. Haberleri elbette birilerinin keyfini kaçırıyor, hesaplarını bozuyor, Antalya siyasetini ranta dönüştürme uğraşında olanlar ile çevresini kızdırıyor..

Ebru Küçükaydın yine çok ses getiren bir araştırma habere imza attı. ‘AKP ve Antalya’nın Baronu CHP’yi dizayn ediyor‘ başlıklı araştırma haber Haberimizvar. Net sitesinde yayımlanınca, mahalle karıştı,  kızılca kıyamet koptu. Bize ulaşan bilgilere göre, haberde ismi geçenlerden CHP Kepez İlçe eski Başkanı Alican Deveci de soluğu CHP Antalya İl Merkezi’nrde almış, dilekçe ile Ebru Küçükaydın’ın partiden ihraç edilmesini istemiş. Sonrası ilginç, ileri demokrasi sakızını ağzından düşürmeyen, basın özgürlüğünü savunan, gazetecilerin Türkiye’de baskı altında olduğunu, basının iktidarın uygulamaları nedeniyle işini yapamaz hale geldiğini söyleyen CHP’nin Antalya’daki ağabeyleri de Ebru Küçükaydın’ın üyesi olduğu CHP’den kesin ihracı için düğmeye basmışlar, CHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Ziya Berkman Yaman’ı da bu müthiş görev için yetkili kılmışlar..

Pekala Ebru Küçükaydın kim? Bir dönem CHP Kocaeli listesinden milletvekili adayı, son seçimde CHP Antalya dan milletvekili aday adayı olan CHP üyesi.. Üstelik CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın bir isim ve Kılıçdaroğlu’nun  kurultayda anahtar listesinde yer alan Antalyalı tek CHP üyesi..

Şimdi arkadaşlar Küçükaydın’ı ihraç etmek için yazdıkları ile ilgili bilgi ve belge istiyorlar. Bunlar kabul edilecek işler değil. Parti üyesi bir gazeteciyi haber yaptı diye kesin ihraç talebiyle disipline vermek ayıp, hem de büyük ayıp..İl Başkanlığı ve yerel seçimler yaklaşırken CHP Antalya Örgütü enerjisini partili bir gazeteciyi cezalandırmaya harcıyor. Demek ki arkadaşlar “İnsanlar fikirlerinden dolayı hapiste yatmamalıdır” diyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini de takmıyorlar. Antalya’da o kadar yanlış işler yapılırken, CHP’li belediyeler, belediye meclisi üyeleri ve belediye danışmanları ile ilgili söylentiler, büfe kıyakları sağır sultana kadar ulaşmış iken yazdığı bir haber yüzünden gazeteci için soruşturma açmak son derece üzücü, düşündürücü ve kaygı verici. Yazık çok yazık.. Bu ayıp size yeter de artar bile..