CW Enerji Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 3. Etabı da olan 16. Sekapark Yağlı Güreşleri’nde çeyrek final karşılaşmaları yapıldı. Toplam 74 başpehlivanın katıldığı güreşlerde çeyrek final karşılaşmaları tamamlandı.

İlk 3 tur 22 Haziran 2024 günü tamamlandıktan sonra 4. tur karşılaşmaları 23 Haziran 2024 (bugün) yapıldı.

Antalya’da kahvaltının tek adresi olan o mahalle yol bekliyor… Vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne seslendi Antalya’da kahvaltının tek adresi olan o mahalle yol bekliyor… Vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne seslendi

Yaglı Gures (Small)-1

GÜREŞLERE KATILAN BAŞPEHLİVANLAR

Yusuf Can Zeybek, Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Recep Kara, İsmail Balaban, Ali İhsan Batmaz, Süleyman Aykırı, Fatih Atlı, Onur Şenel İsmail Güzel Cengizhan Şimşek, Yunus Emre Yaman, Ertuğrul Dağdeviren, Erkan Ertan, Yalçın Öncül, Serkan Serttürk, Mustafa Kemal Karaboğa, Arif Akın, Rıza Yıldırım, Bekir Eryücel, Mustafa Doğan Özkaya, Hamza Özkaradeniz,. Mehmet Yeşil Yeşil, Ali Yanatma, İsmail Erkal, Emre Erkal, Ali Güngör Ekin, Hamza Köseoğlu, Yıldıray Pala, Nedim Gürel, Recep Taslak, Ali Altun, Serhat Balcı, Furkan Durmuş Altın, Kaan Kaya, Enes Doğan, Mecit Yıldırım, Hakan Çalışır, Ali Gökçen, Osman Özgür, Hüseyin İyican, İbrahim Çoraman, Seçkin Duman, Fatih Koyuncu, İsmail Koç, Serdar Yıldırım, Şahali Kurt, Feyzullah Aktürk, Osman Aynur, Onur Balcı, Recep Çakır Semih Turgut, Ünal Karaman, Salih Dorum, Turan Balaban, Hüseyin Gümüşalan, Mustafa Taş, Ramazan Bircan, Fatih Çakıroğlu, Faruk Akkoyun,  Özkan Yılmaz, Menderes Saltık, Mustafa Batu, Süleyman Başer, Serhat Gökmen, Ahmet Selbest, Salih Erinç, Hasan Cengiz, Yıldıray Akın, Okan Acar, Tanju Gemici, Osman Kan, Mustafa Arslan, Kürşat Şevki Korkmaz. 

Huseyin Gumusalan

4. TURDA KİM KİMİ YENDİ?

4. turda Orhan Okulu Serdar Yıldırım’ı, Mustafa Taş Enes Doğan’ı, Ali Gürbüz Nedim Gürel’i, Ali İhsan Batmaz Özkan Yılmaz’ı, Yusuf Can Zeybek Serhat Balcı’yı, İsmail Balaban Mustafa Doğan Özkaya’yı, Osman Kan Mustafa Arslan’ı, Hüseyin Gümüşalan Osman Aynur’u mağlup ederek çeyrek finale kaldılar.

ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ

Orhan Okulu - Osman Kan

Yusuf Can Zeybek - Mustafa Taş

Ali Gürbüz - İsmail Balaban

Hüseyin Gümüşalan - Ali İhsan Batmaz

İLK OLARAK HÜSEYİN GÜMÜŞALAN KAZANDI

Puanlamada ilk sonuçlanan güreş Hüseyin Gümüşalan ile Ali İhsan Batmaz arasında yaşandı. Puanlamaya gittikten kısa bir süre sonra ev sahibi Kocaelili Hüseyin Gümüşalan, Ali İhsan Batmaz’ı mağlup etti. Ali İhsan Batmaz güreş sonrası küçük bir sakatlık geçirdi ve tıbbi yardım aldı.

Orhan Okulu Kimdir Ebedi Keme (1)

OSMAN KAN’DAN ORHAN OKULU’YA KAFA

Osman Kan ile Orhan Okulu arasındaki yağlı güreş olaylı geçti. Osman Kan önce gidip kule hakemine itirazda bulundu. Kule hakemleri güreşi devam ettirince Osman Kan güreşe dönerek önce rakibine çengel atıp sonra da sert el ense çekince Orhan Okulu Osman Kan’ın üzerine gitti. Osman Kan bu sırada Orhan Okulu’ya kafa attı. Bunun üzerine bu kez kule hakemine Orhan Okulu giderek itiraz da bulundu. Güreş yine devam etti. Zaman zaman gerginlik yaşanan güreşi puanlamada Osman Kan kazandı. Orhan Okulu elini öpmek isteyen rakibine elini öptürmedi. Karşılaşma sonrasında da Orhan Okulu durumu gidip Geleneksel Yağlı Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş’e anlattı.

İSMAİL BALABAN KENDİ OYUNU İLE KAYBETTİ

İsmail Balaban ile Ali Gürbüz arasındaki güreş nefes tutularak izlendi. Bir ara kasığından sıkıntı yaşayan Ali Gürbüz, güreşe devam etti. Puanlamaya giden güreşlerde İsmail Balaban koltuk altından rakibini bastırmak isterken megastar Ali Gürbüz bir anda dönerek kontratak yaparak puan almayı başararak 3’ncü yarı finalist oldu.

SON YARI FİNALİST YÜZÜNCÜ YIL BAŞPEHLİVANI OLDU

Çeyrek final güreşlerinde en son Mustafa Taş ile Yusuf Can Zeybek arasındaki güreş sona erdi. Önce rakibini bacağından tutarak dengesini bozan Yusuf Can Zeybek rakibini bastırarak adını yarı finale yazdırdı.

Muhabir: AYŞEM SİCİM