İş arayanlara müjde… Antalya Kepez Belediyesi resmen duyurdu… 83 kişiyi iş başarı yapacak İş arayanlara müjde… Antalya Kepez Belediyesi resmen duyurdu… 83 kişiyi iş başarı yapacak

Yazın başlaması ile birlikte yaz aylarında çok sayıda yazlıkçının konakladığı Korkuteli’nde su problemi yaşanıyor. Geçtiğimiz yılarda da susuzluk çeken Korkuteli Antalya’da bu problemi yaşayan ilk ilçe olmuştu. Bu yıl da Korkuteliler aynı problemi yaşıyorlar.  Bu yıl susuzluk kervanına Elmalı ve Kaş ilçeleri de eklendi.

Korkuteli Su Akiyor (Small)

SUSUZLUK SORUNU BÜYÜYOR

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, düşük yağış gibi etkenler, susuzluk problemini daha artırıyor. Ancak bir de boşa akan sular var ki o da vatandaşı çileden çıkarıyor. Korkuteli ilçe merkezindeki en kalabalık caddesindeki kaldırım altındaki borudan akan su çevrede mini bir gölcükler oluşturdu. Yeni Yapılan iş merkezi (Arasta)  önündeki caddede boşa akan suyu gören vatandaşlar, önce esnafa sonra görevlilere haber verdi.

Arasta Onu Su Akiyor (Small)

ASAT ONARIYOR AMA...

Anında suyun aktığı bölgeye gelen çevredeki esnaf, vatandaşlar ile görevliler, daha fazla suyun boşa akmasını önlediler. Vatandaşlar, “ASAT hemen gelip akan suyu durdurdu. Ancak eski borular nedeni ile sık sık bunları yaşıyoruz. Bir yandan susuzluk çekerken diğer yandan suyun boşa akması çok üzücü” diye konuştular.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / AYFER ŞİMŞEK