Antalya’da yaşayan Diyarbakırlılar Yamaç Cafer’de Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı konuk ettiler. Atatürk Parkı içinde Yamaç Kafe’nin girişinde konukları iş adamı Baran Ünal, kapıda Diyarbakırlı iş adamları Derneği Başkanı Timur İnanç, Doktor Aziz Akkaya karşıladı.  

Umit Uysal Seçim (5)

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a hoş geldiniz çiçeğini veren Baran Ünal, Murat paşada yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Uysala teşekkür etti.

Sabah kahvaltısında Bir araya gelen Antalya’da iş adamları adına bir konuşma yapan Aziz Akkaya ülkede yaşanan ötekileşmenin tavan yaptığını belirterek yöneticilerin sağduyulu hareket etmeleri gerektiğini söyledi. Kardeş kavgasının son bulması çağrısında bulunarak sevgiden, barıştan insanca birlikte yaşamdan söz etti.

Umit Uysal Seçim (6)

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Diyarbakırlılara dijital çağdan söz ederek, “Biz Muratpaşa olarak önümüzdeki günlerde bu çağı yaşayacağız. Muratpaşa sadece Antalya’nın önemli bir ilçesi değil kalbidir. Bu kalp dünyaya açılmanın çabası içindedir.

Biz Dünya insanlarını bu ilçede bir araya getiriyoruz. Barışı, kardeşliği anlatıyor ve bu çabayı gösteriyoruz. Muratpaşa tarihi bir ilçedir.

Tarihi neolitik çağdan günümüze mirastır. Bu mirası Dünyaya anlatıyoruz. Tanıtıyoruz.  Birinci ve 2. Dünya savaşında birçok ülke zarar gördü. Yıkımlar oldu bu ülkeler aslına uygun tadilatla yenilendiler. Bizdeki tarihi miras ise aslına uygun ayakta duruyor. Bu tarihi kent Kaleiçi kentidir” dedi.

Akdeniz Üniversitesi'nde travmalar heykel oldu Akdeniz Üniversitesi'nde travmalar heykel oldu

Umit Uysal Seçim (1)

BU SET NEYİN NESİ

Türkiye’nin 70 yıldır ağır borçlar altında bırakıldığını söyleyen Başkan Uysal, Ülke borcu getirisinin kat be kat üstünde olduğunu ve her doğan çocuğun borçlu Dünyaya geldiğini anlattı.

Umit Uysal Seçim (2)

Son dönem Kardeşin kardeşe adeta düşman olduğunu belirterek, ‘’İki komşu, iki meslektaş, iki insan bir araya gelip sohbet edemiyor. Görüşler farklı olsa da hepimiz bu güzel ülkenin güzel insanlarıyız. Bu set neyin nesidir. Kardeşlik duygusunu adeta yitirdik. Ötekileştik.

Umit Uysal Seçim (3)

Mahalleleri bile ayırdık. Kapıları ayırdık. Aynı ülkede yaşayanlar olarak ayrıştırıldık” diye anlattı. Salonu dolduran 400 Diyarbakırlının alkışlar arasında konuşmasına son veren Uysal Hemşerilerim dediği Diyarbakırlılarla birlikte hatıra resim çektirerek ‘’Kardeş kavgası son bulsun’’ temennisinde bulundu.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK