Korkuteli Belediyesi eski Başkanı Ömer Niyazi İşlek tarafından geçtiğimiz dönem hayata geçirilen kanal projesinde DSİ’ye ait su kanalının çevresi tematik parka dönüştürülmüş, kanalın içerisinde komple elden geçirilerek içerisinde gondol çalışmaya başlamıştı.

Kokruteli Susuz Kanal (4) (Small)

Korkuteli’nin prestij projeleri arasında yer alan kanalın üst kesimi ise otlarla doldu. Antalya’nın diğer ilçelerinden aşırı sıcaktan bunalan ve yaz aylarını geçirmek için Korkuteli’ni tercih eden yazlıkçılar,  kanalın görsel kirliliğe neden olduğunu ve yetkililerden temizlenmesini istediler.

Antalyalı Megastar Ali Gürbüz Manavgat’ın rövanşını Aybastı’da aldı… CW Enerji Ligi’nde son mağlubiyetini Manavgat’ta o başpehlivandan almıştı… Antalyalı Megastar Ali Gürbüz Manavgat’ın rövanşını Aybastı’da aldı… CW Enerji Ligi’nde son mağlubiyetini Manavgat’ta o başpehlivandan almıştı…

Kokruteli Susuz Kanal (1) (Small)

Kiremitli ve Yeni Mahallede oturan yazlıkçılardan Halime Satan, Ayten Aslan, Veli Sönmez ve Yusuf Kulaksız, “Eski hastane bölgesine yapılan kanalı çok seviyoruz, akşamları kanal çevresindeki banklarda oturup sıcaklarda serinliyoruz, keyifli dakikalar geçirip, dostlarımızla bol sohbetler ediyoruz.  Burası böyle çok güzelken, kanalın devamının kurumuş otlarla dolu olmasına üzülüyoruz.

Kokruteli Susuz Kanal (3) (Small)

Çöplük gibi, görsel kirliliğe neden oluyor. Kanal bazı mahallelerden geçerken kenarlarında sandıklar yığılmış, araç parkı için tentenler konmuş bunlar hiç hoş değil, su akmıyor biliyoruz, ama hiç olmazsa otlardan temizlensin.  Çevresine çiçekler dikilsin banklar konsun. Yazlıkçı da olsak bu ilçemizi seviyoruz ve daha da güzelleşmesini istiyoruz” şeklinde konuştular.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK