Akşamları ışıklandırılan kanal başında serinlemeye çalışan yerli halk ile Korkuteliler, müzik dinleyerek stres de atıyor. Küresel ısınmanın etkisini Korkuteli de de gören yaylacı yerli turistler, Gündüzleri evlerinden dışarıya burunlarını dahi çıkarmazken, akşamüzeri Park ve Bahçeleri ile kanal başındaki banklarda oturarak hem serinliyor hem de vakit geçiriyor. Çocuklar için özel aktivitelerinde bulunduğu kanal başında kayıkla geziler, ayrıca seyir tepesinde at binip, yarış arabaları ile tur atıyorlar.

EMEKLİLER MERKEZİ TÜM EMEKLİLERE AÇILSIN

Korkuteli Serinledi (2) (Small)

 Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayan yazlıkçılar, “Antalya’nın sıcağından kaçtık Korkuteli’ye ama gündüzleri burası da sıcak, küresel ısınmanın etkisi altında. Akşamüzeri güneş gidince hava serinliyor, akşam klimasız yatabiliyoruz, sabahları da serin oluyor.

Korkuteli Serinledi (3) (Small)

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ailelere müjde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ailelere müjde

Kanal boyuna gidiyoruz, Belediyenin yaptığı tüm etkinliklerden yararlanıyoruz. Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Emekliler Merkezini de tüm emeklilere açarlarsa daha çok sevineceğiz. Şimdi üye olanlar ve Nüfusu Korkuteli ilçesine kayıtlı olanlar yararlanabiliyor.” şeklinde konuştular.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / GÜNAY SARI