Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Ankara’nın 5 günlük hava tahmin raporunu yayınladı. Seçim gününün gerginliğini ve yorgunluğunu atlatmaya hazırlanan başkentliler, baharın gelişine çok heyecanlı. Nisan ayının gelişiyle birlikte bahar mevsiminin kendini göstermeye başlaması il genelinde hissediliyor.

Antalya Hava Durumudeğişti

Yarın Ankara’nın çoğu ilçesi az bulutlu olacak şekilde gösteriyor. Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Sincan, Yenimahalle, Akyurt, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı ve Şereflikoçhisar olmak üzere 24 ilçesi bulunan başkentte, başkentliler 1 Nisan Pazartesi gününün hava durumunu merakla araştırmaya başladı. 1 Nisan Pazartesi Ankara’da hava nasıl olacak?

ANKARA 1 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ HAVA DURUMU
AKYURT

Ankara ilinin Akyurt ilçesinde 1 Nisan Pazartesi gününe ait hava durumu az bulutlu şeklinde gösteriyor. En düşük sıcaklık değeri 14 ve en yüksek sıcaklık değeri 23 olan Akyurt ilçesinin nem yüzdelikleri de en düşük 33 ve en yüksek 49 olacağı biliniyor.

ALTINDAĞ

Başkentin Altındağ ilçesinde 1 Nisan Pazartesi günü açık bir havanın hakim olması bekleniyor. En düşük sıcaklık değerinin 10 ve en yüksek sıcaklık değerinin 26 olacağı açıklanan Altındağ ilçesinin en düşük nem oranı 32 ve en yüksek nem oranı 62 olacak.

Hava Durumu Görsel

AYAŞ

Ayaş ilçesinin 1 Nisan Pazartesi gününe ait hava durumuna göre; yarın en düşük sıcaklık değerinin 13 ve en yüksek sıcaklık değerinin 27 olması bekleniyor. En düşük nem oranının ise 36 ve en düşük nem oranının 57 olması bekleniyor.

BALA

1 Nisan Pazartesi gününün hava durumu Bala ilçesinde az bulutlu olacak.  En düşük sıcaklık değerinin 12 ve en yüksek sıcaklık değerinin 22 olduğu rapor edildi. Bala ilçesinde nem oranının ise en düşük 34 ve en yüksek 59 olacağı belirtiliyor.

BEYPAZARI

Beypazarı ilçesinin 1 Nisan Pazartesi gününe ait hava tahmin raporuna göre az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklık değeri ise en düşük 15 ve en yüksek 27 olacak.
Öte yandan nem yüzdesinin en düşük 28 ve en yüksek 63 olacağı biliniyor.

Hava Durumu

ÇAMLIDERE

Çamlıdere ilçesinin 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu olması bekleniyor. Çamlıdere ilçesinin yarınki sıcaklık değeri en düşük 7 ve en yüksek 23 olacak. Nem yüzdesi ise en düşük 34 ve en yüksek 87 olacağı belirtildi.

ÇANKAYA

Çankaya ilçesinde yarın hava az bulutlu olacak. 1 Nisan Pazartesi günü en düşük sıcaklık değeri 15 ve en yüksek sıcaklık değeri 25 olacak olan Çankaya ilçesinin en düşük nem yüzdesi 33 ve en yüksek nem yüzdesi 51 olacak şekilde rapor edildi.

ÇUBUK

Başkent’in Çubuk ilçesinde 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu bir hava bekleniyor. Sıcaklık değerleri en düşük 11 ve en yüksek 24 olarak gösterilirken, nem yüzdesi en düşük 33 ve en yüksek 59 olarak gösteriliyor.

ELMADAĞ 

Ankara ilinin Elmadağ ilçesi yarın az bulutlu olacak şekilde gösteriyor. 1 Nisan Pazartesi gününe ait hava durumuna göre en düşük sıcaklık 11 ve en yüksek sıcaklık 24 derece olacak.  Nem yüzdesinin ise en düşük 34 ve en yüksek 49 olacağı bilidirildi. 

ETİMESGUT
Etimesgut ilçesinin 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. En düşük sıcaklık değerinin 9 ve en yüksek sıcaklık değerinin 25 olduğu biliniyor. Nem oranının ise en düşük 31 ve en yüksek 72 olacağı açıklandı.

Hava Durumu Uyarisi Istanbul Da Dahil Sicaklik 8 10 Derece Artacak Y76 V

TOKAT RİSKLİ İLÇELER 2024 || Tokat2ta hangi ilçelerde risk var, AFAD risk haritası TOKAT RİSKLİ İLÇELER 2024 || Tokat2ta hangi ilçelerde risk var, AFAD risk haritası

EVREN

Evren ilçesi, 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu olacak. Sıcaklık değerinin en düşük 13 ve en yüksek 24 olacağı Evren ilçesinde, nem oranı en düşük 30 ve en yüksek 49 olacak.

GÖLBAŞI

Ankara ilinin Gölbaşı ilçesi, 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu gösteriyor. En düşük sıcaklık değerinin 13 olduğu ilçede, en yüksek sıcaklık değeri 24 olarak raporlandı. 
Öte yandan Gölbaşı ilesinin nem yüzdesinin en düşük 34 ve en yüksek 52 olacağı biliniyor.

GÜDÜL

Güdül ilçesi, 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu olacak. Sıcaklık değeri en düşük 13 ve en yüksek 24 olacak. Nem yüzdesinin ise en düşük 34 ve en yüksek 52 olması bekleniyor.

HAYMANA

1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu olacağı görülen Haymana ilçesinin sıcaklık değerleri ve nem yüzdesi rapor edildi. Rapora göre; Haymana ilçesinde yarın en düşük sıcaklık değeri 16 ve en yüksek sıcaklık değeri 23 olacak. En düşük nem yüzdesi 31 olarak ve en yüksek nem yüzdesi 43 olarak açıklandı.

KAHRAMANKAZAN

Ankara ilinin Kahramankazan ilçesi, 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu olacak. En düşük sıcaklık değerinin 6 ve en yüksek sıcaklık değerinin 26 olduğu rapor edilen ilçede nem oranları ise en düşük 35 ve en yüksek 85 olacak şekilde belirtildi. 

Hava Durumu 1

KALECİK
Kalecik ilçesi, 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu gösteriyor. En düşük sıcaklık değerinin 13 ve en yüksek sıcaklık değerinin 27 olduğu rapor edildi. Nem oranı ise en düşük 37 ve en yüksek 60 olacak.

KEÇİÖREN

Keçiören ilçesi 1 Nisan Pazartesi günü genelinde açık olacak. Sıcaklık değeri ise en düşük 10 ve en yüksek 26 olacak. Nem yüzdesinin en düşük 32 ve en yüksek 62 olacağı biliniyor.

KIZILCAHAMAM

1 Nisan Pazartesi günü, Kızılcahamam ilçesinin az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklık değerinin en düşük 9 ve en yüksek 26 olması beklentiler arasında. Nem yüzdesi ise en düşük 35 ve en yüksek 81 olacak.

MAMAK

Mamak ilçesi, 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu gösteriyor. Sıcaklık en düşük 13 ve en yüksek 25 olacak. Nem değerinin ise en düşük 33 ve en yüksek 53 olması bekleniyor.

NALLIHAN

Nallıhan ilçesinde 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu bir hava durumu beklentiler arasında yer alıyor. Nallıhan ilçesinin yarınki sıcaklık değerleri en düşük 12 ve en yüksek 28 olacak. Nem oranı ise en düşük 30 ve en yüksek 81 olacak. 

POLATLI

Polatlı ilçesi 1 Nisan Pazartesi günü az bulutlu olacak. İlçe genelinde sıcaklık değerleri en düşük 14 ve en yüksek 26 olacak. Nem yüzdesi en düşük 31 ve en yüksek 54 olacak.

SİNCAN

Sincan ilçesi, yarın az bulutlu olacak şekilde gösteriyor. En düşük sıcaklık değeri 10 ve en yüksek sıcaklık değeri 25 olacak. Nem yüzdesi ise en düşük 32 ve en yüksek 82 olması bekleniliyor.

ŞEREFLİKOÇHİSAR

1 Nisan Pazartesi günü Şereflikoçhisar ilçesinde az bulutlu olacağı yönünde beklentiler yer alıyor. Şereflikoçhisar ilesi, 1 Nisan Pazartesi günü en düşük 15 ve en yüksek 27 olacak. 
Öte yandan ilçenin genelinde nem yüzdesine bakıldığında en düşük 27 ve en yüksek 49 olacağı gözlemleniyor.

YENİMAHALLE

Yenimahalle ilçesi, 1 Nisan Pazartesi gününü az bulutlu bir hava ile geçirmeye hazırlanıyor. İlçe genelinde sıcaklık değeri en düşük 11 ve en yüksek 25 olacak. Nem yüzdesinin ise en düşük 32 ve en yüksek 60 olacağı biliniyor.

Muhabir: STAJYER MUHABİR SENA GÜNEŞ