Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın hazırladığı 'Elektrik, Su ve Gaz Sayaçları Muayene Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik', yürürlüğe girdi. Resmi Gazete’de yayınlanan yürütmelikte, su sayaçlarının periyodik muayenesinin süresinin uzatıldığı biliniyor. Bakanlıktan açıklama geldi mi? 81 ilde yürürlülüğe girdi mi?

Snaayi Teknoloji Bakanligi

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

81 ildeki su sayaçlarını kapsayan yürütmelikte, kullanımdaki su sayaçlarının periyodik muayenesi için kullanıcıların liste halinde Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne her sene Ocak ayının başından Şubat ayının son gününe kadar olan süreçte iletilmesi, 1 Temmuz 2025 tarihine kadar uygulanmayacağı yer alıyor.

Su Saati

Son dakika...Hatay'da kuduz alarmı verildi... Tabelalar asıldı köpekler toplanıyor Son dakika...Hatay'da kuduz alarmı verildi... Tabelalar asıldı köpekler toplanıyor

Yürürlüğünün kapsamına dahil olanlar ise şu şekildedir : “Sayaçları dağıtım ağında kullanan su idaresi, organize sanayi bölgesi / endüstri bölgesi, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile bu dağıtım ağı dışında ticari amaçla kullanılan sayaçların sahiplerini.”

Muhabir: STAJYER MUHABİR SENA GÜNEŞ