Kepez’e yeni yollar yapılacak… Çalışmalar başladı Kepez’e yeni yollar yapılacak… Çalışmalar başladı

Antalya’da yerel seçim heyecanı devam ediyor. Antalya’da merkez ilçeleri olan kepez ve Muratpaşa’dan sonra en fazla nüfus ve seçmen sayısı bulunan Alanya belediye başkanı belli oldu.

Geçtiğimiz dönem MHP’den belediye başkanı seçilen Adem Murat Yücel, bu dönem de de partisi tarafından aday gösterildi. Alanya’da16 parti belediye başkanlığı için mücadele verdi. Bu arada Alanya’da bir de aday da bağımsız katıldı. 745 bulunan Alanya’da 234 bin 347 seçmen vardı.

ALANYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

MHP Adem Murat Yücel

CHP: Osman Tarık Özçelik

İYİ PARTİ: Mehmet Şahin

BBP: İlhan Ceylan

DSP: Yüksel Uzan

YENİDEN REFAH: Enes Nergiz

DEM: Mehmet Şirin Filiz

TKP: Canel Durak

ZAFER: Tahsin Biner

BTP: Orhan Dallı

GELECEK PARTİSİ: Mevlüt Demir

HÜDAPAR: Alparslan Edizer

DEMOKRAT PARTİ: Haydar Yıldız

TİP: Hülya Arga

DEVA: Cem Sak

VATAN: Evren Kurtoğlu

BAĞIMSIZ: Adnan Celiloğlu

EN FAZLA MAHALLE DE ALANYA’DA

Alanyalılar 745 sandıkta 234 bin 347 seçmeni bulunurken, ilçe belediye başkanını, meclis üyelerini, büyükşehir belediye başkanını, muhtarı ve azalarını belirledi. Peki Alanya’nın mahallelerinin isimleri ne?

“Mahmutlar, Oba, Cikcilli, Konaklı, Güller, Saray, Avsallar, Kestel, Hacet, Kadıpaşa, Şekerhane, Tosmur, Kızlar Pınarı, Payallar, Çıplaklı, Sugözü, Kargıcak, Cumhuriyet, Okurcalar, Fığla, Türkler, Küçükhasbahçe, Toslak, Büyükhasbahçe, Demirtaş, İncekum, Çarşı, Dinek, Elikesik, Hacımehmetli, Çamlıca, Emişbeleni, Değirmendere, Akdam, Yaylalı, Yeşilöz, Kızılcaşehir, Bektaş, Mahmutseydi, Tepe, Dere, Aliefendi, Sapadere, Güzelbağ, Keşefli, İmamlı, Yenice, Şıhlar, Alara, Seki, Güney, Kayabaşı, Akçatı, Karakocalı, Gümüşkavak, Çakallar, Yeniköy, Bayır, Beyreli, Süleymanlar, İshaklı, Büyükpınar, Bademağacı, Uzunöz, Yaylakonak, Hocalar, Gözüküçüklü, Burçaklar, Uğrak, Karamanlar, Obaalacami, Gözübüyük, Asmaca, Türktaş, Soğukpınar, İsbatlı, Başköy, Saburlar, Özvadi, Basırlı, Hacıkerimler, Bıçakçı, Fakırcalı, Tırılar, Beldibi, Alacami, Karapınar, Orhan, Kuzyaka, Kocaoğlanlı, Üzümlü, Uğurlu, Paşaköy, Tophane, Gümüşgöze, Taşbaşı, Bucak, Öteköy, Bayırkozağacı, Hisariçi, Yasirali, Yalçı.”

PEKİ ALANYA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLDU?

Alanya Belediye Başkanı YSK’nın yayın yasağının kalkmasının ardından buradan yayınlanacak.

Muhabir: NİHAT TOKLU