Antalya’nın Altınkum ve Uluç mahallelerinde su borularının patlaması üzerine vatandaşlar bayramın ilk gününde saatlerce susuz kaldı. Kurban hazırlıklarıyla ilgilenen vatandaşlar yaşanan su sıkıntısına tepki göstererek Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden sorunun hemen çözülmesi için yardım istedi.

Antalya Kurban Bayramı’nın ilk gününü geride bıraktı. Ancak kentin bazı mahalleleri bayramda beklenmedik bir su sıkıntısıyla karşı karşıya kaldı. Konyaaltı’nda yer alan Uluç ve Altınkum mahallelerinde su boruları patladı. Yollara kadar uzanan sular kente yağmur yağmış görüntüsü verirken boruların neden patladığı ise henüz bilinmiyor.

Antalya Susuz Kaldı (1)

VATANDAŞ SAATLERCE SUSUZ KALDI

Kentin söz konusu mahallelerinde yaşanan su sıkıntısının ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri olaya müdahale etmek için su borularının patladığı alana gelerek çalışmalar sürdürdü. Akşam 18.00 sularında başlayan susuzluk 22.00 a kadar devam ederken vatandaşlar bayramın ilk günü olması sebebiyle su temin etmekte zorlandı.

Antalya Susuz Kaldı (3)

BU İLK DEĞİL

Vatandaşlar bayramın ilk gününde böyle bir sorunla karşılaştıkları için sitem ederken bir vatandaş daha önce de aynı sorunun yaşandığını söyleyerek “geçtiğimiz haftalarda da yine Altınkum’da aynı sorun yaşandı.

Aybastı’da Megastar Ali Gürbüz ile Paşa’nın aslanı Orhan Okulu finalde kapıştılar! Seyirciler izlemeye doyamadı… Peki Aybastı’da altın kemeri kim kuşandı? Aybastı’da Megastar Ali Gürbüz ile Paşa’nın aslanı Orhan Okulu finalde kapıştılar! Seyirciler izlemeye doyamadı… Peki Aybastı’da altın kemeri kim kuşandı?

Antalya Susuz Kaldı (4)

Aradık belediyeyi sular neden yok dedik su borusu patladı dediler daha önce tamir edildiyse şimdi neden yine patladı biz anlamadık ama susuzluk büyük sıkıntı sorun neyse bir an önce çözülsün” dedi.  Saatlerce süren çalışmaların ardından sorunu çözen Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise geç saatte bölgeden ayrılırken vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA