Seçimlerden sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde üst üste yapılan değişimlere bir yenisi daha katıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki şirketi Ulaşım AŞ'de değişim yaşandı. Bugün yapılan genel kurulda Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki şirketi Ulaşım AŞ'nin yönetim kurulu başkanlığına avukat Deniz Filiz’in yerine Cengiz Gülebay geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde şok değişim… İstanbul’dan Antalya’ya transfer oldu Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde şok değişim… İstanbul’dan Antalya’ya transfer oldu

DENİZ FİLİZ KİMDİR?

Lcbbfmjc 400X400 (Small)

Deniz Filiz, 1959 yılında Antalya’da dünyaya geldi. Deniz Filiz, ilk, orta ve lise eğitiminden sonra 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Antalya Barosu'na kayıtlı olarak 2016 yılına kadar 33 yıl serbest avukatlık yapan Deniz Filiz, bu süreçte 3 dönem Antalya Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sekreterliği görevini yürüttü. 3 Mayıs 2019 tarihinden bu yana Büyükşehir Belediyesi iştiraki Antalya Ulaşım Hizmetleri Petrol Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyor. 1999 yılı yerel seçimlerinde Konyaaltı İlçe Meclis, 2004 ve 2009 seçimlerinde de hem İlçe hem Büyükşehir Meclis üyesi olarak seçilen Deniz Filiz, ilçe ve Büyükşehir Belediyelerinde Başkan vekilliği, grup sözcülüğü, Encümen, İmar ve Bayındırlık, Plan Bütçe, Ulaşım, Sağlık, Eğitim-Kültür, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği, Gençlik Spor Komisyonlarında yine Komisyon başkanı ve üyesi olarak görev yaptı. Son 24 yılda yapılan tüm yerel ve genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar tüm ilçelerde seçim çalışmalarında aktif görev aldı.

Deniz Filiz (Small)

2014 yılı yerel seçimlerde Muratpaşa Belediye Başkanlığı'na aday adayı, 2015 genel seçimlerinde 96 kişi arasında yapılan ön seçimde 8. sırada yer alarak Milletvekili adayı oldu. 30 Mart 2019 yerel seçimlerinde Muratpaşa ve Büyükşehir meclis üyesi olarak seçildi ve CHP grup sözcülüğünü üstlendi. Deniz Filiz, Antalya’daki birçok sivil toplum örgütlerinde üye ve gönüllü olarak çalıştı. Deniz Filiz, mimar ve sanatçı bir kız annesidir. Deniz Filiz, Cumhuriyet Halk Partisi'nden Konyaaltı Belediye Başkan aday adayı oldu.

Cengiz Gülebay’ın özgeçmişi ile ilgili herhangi bir bilgi bulunamamakta.

Muhabir: YAPRAK ÖZER