Antalya ve İzmir, Türkiye’nin iki önemli büyükşehri olarak turizm açısından da oldukça önemlidir. Tatil yerleriyle ünlü bu iki şehrin arasındaki mesafe, yerli ve yabancı turistler tarafından merak ediliyor. Antalya İzmir arası kaç km sorusunun yanıtı merak ediyorsanız, güncel bilgileri güzergahları dikkate alarak sizler için aktarıyoruz.

İzmir Antalya arası kaç kilometre şeklinde araştırma yapan kişiler, aynı zamanda bu mesafeyi ne kadar sürede gidebileceklerini de merak ediyor. Bu nedenle saat bazlı olarak da bazı bilgileri sizlere sunduk. Örneğin uçakla, arabayla, otobüsle Antalya İzmir arası kaç saat şeklindeki sorunuzun da yanıtını bulabileceksiniz. İşte detaylar…

Antalya Izmir Arasi Kac Km 4

Antalya ve İzmir Arası Mesafe Bilgileri

Antalya ve İzmir, ülkemizin turizm açısından oldukça hareketli ve sıklıkla tatil zamanlarında ziyaretçi akınına uğrayan şehirleridir. Bu kapsamda birçok kişi Antalya İzmir arası kaç km sorusuyla bu iki şehir arasındaki mesafeyi merak etmektedir. Ancak mevcut güzergâh ve yol bilgilerine göre aradaki mesafe değişebilmektedir. Bu nedenle en çok tercih edilen seçeneklere dair bilgileri sizlere sunacağız.

Antalya İzmir kaç km araştırmanıza yönelik olarak bu mesafeyi otobüsle, uçakla ve arabayla ne kadar sürede gidebileceğinizi de açıklıyoruz. Bu kapsamda Antalya İzmir arası kaç saat sorusunun da en güncel yanıtını bulabilirsiniz. Antalya ile İzmir arasında kaç kilometre var? İşte yanıtı…

Antalya Izmir Arasi Kac Km 5

Antalya İzmir Arası Kaç Km?

Antalya ile İzmir arasındaki mesafe, yolculuk yapılacak güzergaha göre değişiklik gösterecektir. Özellikle iki şehrin de ilçe bazlı olarak farklı mesafelere sahip olduğunu belirtmek gerekir. Antalya’nın Kaş ilçesi ve İzmir’in Efes Antik Kenti gibi önemli noktaları için mesafe bilgilerini de paylaşacağız.

Antalya İzmir arası kaç km sorusunun yanıtı mevcut güzergâhlara göre aşağıdaki gibidir:

  • Antalya’dan İzmir’e E87 karayolu üzerinden en kısa olacak şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yolculukta toplamda 467,3 kilometre mesafe katedilecektir.
  • Antalya ile İzmir arasındaki mesafe şayet sahil yolu tercih edilecekse 793 kilometreye çıkacaktır.
  • Antalya’dan İzmir kaç kilometre sorusu için en kısa mesafeyi tercih edecekseniz sırasıyla Antalya – Denizli – Nazilli ve İzmir güzergahını kullanmanız gerekir.

Şimdi her iki şehrin çeşitli noktaları için aradaki mesafe bilgilerini paylaşalım…

1- Antalya Kaş İzmir Arası Kaç Km?

Antalya İzmir arası kaç km sorusunda şehrin ilçe ve tarihi yapı gibi önemli noktaları için de araştırmalar yapılabilmektedir. Bu konuda en çok Antalya Kaş İzmir arası kaç km sorusu merak ediliyor. Antalya Kaş’tan hareket ederek İzmir’e yapacağınız yolculukta ne kadar mesafe katedeceğinizi aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

Antalya Kaş’tan İzmir’e kaç kilometre? İşte yanıtı:

  • Antalya Kaş ile İzmir arasında 437,2 kilometre mesafe bulunmaktadır.

Antalya Izmir Arasi Kac Km 3

2- Antalya İzmir Efes Arası Kaç Kilometre?

Antalya İzmir arası kaç km sorusunda aynı zamanda varış noktası olarak Efes Antik Kenti de merak ediliyor. Antalya’dan İzmir Efes Antik Kent’e yapacağınız yolculuk mesafesi, güzergaha göre değişecektir. Ancak aşağıdaki listeden en kısa mesafeyi öğrenebilirsiniz.

Antalya İzmir Efes arası kaç kilometre? İşte yanıtı:

  • Antalya ile Efes Antik Kenti arasında güzergahlara göre değişmekle birlikte en kısa mesafe 419 km’dir.

Antalya'dan İzmir'e Kaç Saatte Gidilir?

İzmir ile Antalya arasında kaç kilometre var sorusunu yanıtladık. Yolculuk yapacak kişiler mesafe bilgisine ek olarak kaç saatte gidileceğini de araştırmaktadır. Antalya’dan İzmir’e yapacağınız yolculuklarda otobüs, araba ve uçak ile farklı saatler geçerli olacaktır.

Antalya İzmir arası kaç saat? İşte yanıtı:

  • Uçakla: Uçakla Antalya’dan İzmir’e aktarmasız bir şekilde ortalama olarak 1 saat 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.
  • Arabayla: Antalya’dan İzmir’e ortalama 100 km hızla yaklaşık olarak 4,5 saatte gidebilirsiniz.
  • Otobüsle: Antalya’dan İzmir’e yapacağınız otobüs yolculuğu, en kısa süreyle yaklaşık olarak 6,5 saat sürmektedir.

Antalya’dan İzmir Efes Antik Kent’e Kaç Saatte Gidilir?

Antalya İzmir arası kaç km sorusunda olduğu gibi varış noktasını Efes Antik Kenti olacak şekilde belirleyebiliriz. Antalya İzmir kaç saat sorusunda Efes Antik Kenti’ne ulaşım için güncel saat bilgileri şu şekildedir.

Antalya’dan İzmir Efes Antik Kent’e kaç saatte gidilir? İşte yanıtı:

  • Antalya ile İzmir Efes Antik Kent arasında yapacağınız yolculukta uçakla 1 saat, arabayla 4 saat, otobüsle 6 saat süreleri geçerli olacaktır.

Antalya Izmir Arasi Kac Km 2

Antalya Kaş’tan İzmir’e Kaç Saatte Gidilir?

Antalya İzmir arası kaç km araştırmanıza yönelik son olarak Kaş ilçesi ve İzmir arasında kaç saat olduğunu açıklayalım. Antalya Kaş ile İzmir Merkez arası, diğer alternatiflere göre daha yakın mesafelidir. Ortalama olarak 437,2 km mesafenin geçerli olduğu bu yolculukta süreler ise uçak, otobüs ve araba gibi araçlara göre farklılık meydana gelecektir.

Antalya Kaş’tan İzmir’e kaç saatte gidilir? İşte yanıtı:

Antalya’yı sıcak ve az bulutlu bir hafta bekliyor… Antalya’da bayramın 4. günü hava nasıl olacak? 19 Haziran Antalya hava durumu Antalya’yı sıcak ve az bulutlu bir hafta bekliyor… Antalya’da bayramın 4. günü hava nasıl olacak? 19 Haziran Antalya hava durumu
  • Antalya’nın Kaş ilçesinden İzmir’e yapacağınız yolculukta uçakla 1 saat, arabayla 4 saat, otobüsle ise 6 saat süreler geçerli olacaktır.

Antalya İzmir arası kaç km sorusunu yanıtladık. Konuyla ilgili deneyimlerinizi paylaşmak için yorumlar bölümünü kullanabilir, ayrıca sorularınızı belirtebilirsiniz

Muhabir: Nihat Toklu