Türbeleriyle ünlü kadim şehir Elmalı’da bahar ve yaz mevsimlerinde en çok ulaşım sektöründe motosiklet kullanılıyor. Bu yıl, geçen yıla oranla ulaşım aracı olarak motosiklet tercih edenlerin sayısı yüzde 30 arttı.

Whatsapp Image 2024 05 30 At 01.00.16 (Small)

 Elmalı’da kış mevsiminde hava şartlarının motosiklet kullanmaya müsait olmadığını ifade eden vatandaşlardan Süleyman Aycan, Kerim Yıldızoğlu, Veli Aktaş, “Elmalı’da bahar mevsimiyle birlikte bisiklet ve motosiklet kullanıyoruz.

Whatsapp Image 2024 05 30 At 01.00.17 (Small)

İşe gidip gelirken, alış-verişe çıktığımızda da bisiklet ve motosikleti tercih ediyoruz. Hem maddi yönden hem de park sorunu yaşamıyoruz. Ama Antalya’ya veya diğer ilçelere giderken otomobil kullanıyoruz. İlk kez bu yıl bisiklete oranla motosiklet kullananlar daha fazla.” dediler.

Whatsapp Image 2024 05 30 At 01.03.40 (Small)

Antalya’nın o belediyesi yaptığı proje ile tasarruf ediyor... O proje sokakları temizliyor Antalya’nın o belediyesi yaptığı proje ile tasarruf ediyor... O proje sokakları temizliyor

Öte yandan Yayla turizminin başladığı Elmalı merkezinde araç park sorunu yaşanıyor. Vatandaşlar, bu konuyu yetkililerin bir an önce çözmesini istedi.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK