Antalya, film ve dizi çekimleri için eşsiz manzaralara sahip şehirlerimizden birisi olarak dizi yapımlarının vazgeçilmez mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Doğal güzellikleri, tarihi yapıları, şehrin kendine has dokusu ve diğer unsurlarıyla birlikte Türkiye’de şu ana kadar pek çok dizi Antalya’da çekildi. Peki, Antalya’da çekilen diziler nelerdir? Tüm listeyi sizler için derledik…

Antalya’da çekilmiş televizyon dizileri, genellikle şehrin kendine has yapısının yansıtıldığı, mevsimsel uygunluk nedeniyle “yaz döneminde” yayınlanan yapımlardan oluşuyor. Antalya’da hangi diziler çekildi sorusu ise TV dizisi meraklılarının araştırdığı konular arasında yer alıyor. İşte konuyla ilgili tüm ayrıntılar…

Antalya'da Çekilmiş Televizyon Dizileri

Televizyon dizileri, hayatımıza dahil olduğu günden bu güne vatandaşların en eğlenceli aktiviteleri arasında yer alıyor. Son dönemde ise daha çok yaz dizileriyle ön plana çıkan Antalya’da aslında bugünde kadar pek çok dizi çekilmiştir. Antalya’da hangi dizi çekiliyor sorusu ise dizi takipçilerinin gündemindeki başlıklar arasında yer alıyor. Sizler için Antalya’da çekilmiş televizyon dizilerini derledik…

Antalya’da çekilen diziler 2024 yılına kadar olan yapımları sizler için listeledik. Televizyonların unutulmaz dizilerine ev sahipliği yapmış Antalya, bugüne kadar pek çok yapıma ev sahipliği yaptı. İşte Antalya’da çekilen unutulmaz diziler…

NOT: Listede yer verdiğimiz dizilerin birçoğunun sadece birkaç bölümü Antalya'da çekilmiştir. 

Antalya'da Çekilen Diziler 2024: Hangi Diziler Çekildi?

Antalya’da genel olarak yaz ve ilkbahar mevsiminin hakim olması, bu şehirde daha çok yaz dizilerinin çekilmesini sağlıyor. Antalya’da çekimleri yapılan televizyon dizilerinin birçoğu yaz döneminde yayınlanmıştır. Ancak bunun istisnaları elbette mevcut. Sizlere Antalya’da çekilmiş televizyon dizilerini aktarıyoruz.

Antalya’da çekilen diziler 2024 yılı itibariyle aşağıdaki gibidir:

  1. Aşk Yeniden
  2. Barbaros Hayrettin: Sultanın Fermanı
  3. Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı
  4. EGO
  5. Kül Masalı
  6. Nöbet
  7. Sevgi Oyunu
  8. Yüzleşme

Kaş, Kemer, Manavgat, Konyaaltı ve daha birçok ilçede çekilen bu dizilerin detaylarını sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

Öğrenci velileri okulları için hayır satışında buluştu Öğrenci velileri okulları için hayır satışında buluştu

Antalyada Cekilen Diziler 2

1- Aşk Yeniden

Antalya’da çekilen diziler listesinin birinci sırasında Aşk Yeniden yapımı yer alıyor. Başrollerinde Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’un yer aldığı romantik komedi kategorisindeki Türk televizyon dizisi, 10 Şubat 2015 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır.

Daha ilk bölümden reyting sıralamasında ilk sırada yer alan dizi, 5 bölüm boyunca bu başarısını korumuştur. Aşk Yeniden dizisi iki sezon çekildi ve 14 Haziran 2016 tarihindeki 59. bölümü ile izleyicilerine veda etti.

Antalyada Cekilen Diziler 3

2- Barbaros Hayrettin: Sultanın Fermanı

Es Film tarafından çekilen Barbaros Hayrettin: Sultanın Fermanı dizisi de Antalya’da çekilen diziler arasında yer almaktadır. Dizinin ilk bölümü 23 Aralık 2022 tarihinde TRT ekranlarında yayınlandı.

Berat Özdoğan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin senaryosunu ise Esma Koç, Abdülhamit Işık, Uğur Uzunok ve Zülküf Yücel yazdı. Tarihi, aksiyon, kurgu ve macera türündeki bu dizi, tarihimizin en önemli denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa’nın hayatını anlatır.

Barbaros Hayrettin: Sultanın Fermanı dizisi 9 Haziran 2023 tarihindeki 20. bölümü ile final yapmıştır.

Antalyada Cekilen Diziler 4

3- Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı

Antalya’da çekilmiş televizyon dizilerinden bir diğeri Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı adlı yapımdır. 16 Eylül 2021 tarihinde yayına başlayan dizinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Pelin Akil, Yetkin Dikinciler, Ulaş Tuna Astepe, Caner Topçu, Bahadır Yenişehirlioğlu ve Yiğit Özşener yer aldı.

Antalya’da çekilen diziler arasında Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı, TRT ekranlarında yayınlandı. Dizi toplamda 1 sezondan oluşup 26 Mayıs 2022 tarihindeki 32. bölümü ile final yaparak izleyicilerine veda etmiştir.

Antalyada Cekilen Diziler 5

4- EGO

Güney Kore dizisi Temptation’dan uyarlanarak yayın hayatına başlayan EGO da Antalya’da çekilmeye başlayan dizilerden birisidir. Pastel Film imzalı EGO adlı dizi, FOX TV ekranlarında 5 Şubat 2023 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır. Oyuncu kadrosunda Alperen Duymaz’dan Melisa Aslı Pamuk’a kadar pek çok başarılı oyuncunun yer aldığı yapım, 21 Mayıs 2023 tarihinde 13. bölümü ile final yapmıştır.

Antalyada Cekilen Diziler 6

5- Kül Masalı

Kül Masalı, dram türünde izleyicileriyle buluşan, TRT 1 ekranlarında yayınlanmış, Antalya’da çekilen diziler arasında olan diğer bir yapımdır. Yönetmenliğini Metin Balekoğlu’nun gerçekleştirdiği dizinin oyuncuları arasında Gökhan Alkan, Sevda Erginci ve Başak Gümülcinelioğlu gibi usta isimler yer alıyor.

Döneminin sevilen dizilerinden birisi olan Kül Masalı’nın çekimleri Antalya’da ve Kapadokya’da gerçekleştirilmiştir. Başarılı bir başlangıç yapan dizi, daha sonra reytinglerde iyi performans sergilemeyince 2 Mayıs 2024 tarihindeki 10. bölümü ile final yaparak izleyicilerine veda etmiştir.

Antalyada Cekilen Diziler 7

6- Nöbet

Nöbet dizisi, Pana Film imzalı, Necati Şaşmaz’ın yönetmeni olduğu, askeri, savaş, dram ve aksiyon türündeki Türk televizyon dizisidir. Antalya’da çekilen diziler arasında yer alan Nöbet adlı yapımın başrollerini ise İbrahim Kendirici, Yurdaer Okur, Deniz Bolışık, Saygın Soysal, İpek Karapınar, Kürşat Alnıaçık paylaştı.

Show TV ekranlarında 2019 yılında yayınlanmaya başlayan dizi, 5 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanan 8. bölümü ile sonlanmıştır.

Antalyada Cekilen Diziler 18

7- Sevgi Oyunu

Antalya’da çekilen dizilerden bir diğeri ise Sevgi Oyunu adlı yapımdır. Duygusal ve dram türünde çekilen dizinin senaristliğini ve yönetmenliğini Oksal Pekmezoğlu yaptı. Aydan Şener, Nuri Alço, Zehra Alptürk, Bülent Bilgiç, Murat Parasayar gibi usta oyuncuların yer aldığı dizi 1994 yılında Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlamıştır.

Aydan Şener’in iki ayrı rolde yer aldığı Sevgi Oyunu dizisi, genel reytinglerdeki düşüş nedeniyle 8. bölümde final yapmıştır.

Antalyada Cekilen Diziler 9

8- Yüzleşme

Antalya’da çekilen diziler listesinde son olarak Yüzleşme dizisinden bahsedelim. Ömer Faruk Sorak ve Burak Artıel’in yönetmen koltuğunda oturduğu dizi, polisiye ve dram türündedir. Uğur Yücel, Hande Doğandemir, Engin Öztürk gibi isimlerin yer aldığı dizi, televizyon ekranlarına erken veda etmiştir.

Antalya’da çekilmiş televizyon dizileri arasında yer alan Yüzleşme, 26 Mart 2019 tarihinde yayınlanan 4. bölümüyle birlikte Kanal D ekranlarına veda etmiştir.

Antalya’da çekilen diziler listesi güncel olarak bu şekildedir. “Sen Çal Kapımı” gibi bazı dizilerin çekimlerinin bir bölümü Antalya’da devam ettiğinden dolayı bu listeye eklenmedi. Bu listede, büyük bir bölümünün Antalya’da çekilmiş olduğu dizileri sizlere aktardık. Önümüzdeki günlerde bu listeye yeni diziler eklenebileceğinden dolayı gelişmeleri takip ediyoruz ve sizler için güncelleyeceğiz.

Antalya'da Hangi Dizi Çekiliyor?

Antalya’da çekilen diziler listesini aktardıktan sonra kullanıcıların asıl merak ettiği konuya gelelim: Antalya’da şu anda hangi dizi çekiliyor? İşte yanıtı…

İçeriğimizin yayınlandığı tarih itibariyle şu anda Antalya’da dizi çekimi yapılmamaktadır. En son Kül Masalı adlı dizinin ekranlara veda etmesiyle birlikte şehirde dizi çekiminin yapılmadığı söylenebilir. Dolayısıyla Antalya’da hangi dizi çekiliyor sorusunun yanıtı olmamakla birlikte, önümüzdeki yaz döneminde yeni dizilerin eklenebileceğini belirtelim.

Antalya’da çekilen diziler hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar bölümünden belirtebilir, görüşlerinizi bildirerek katkı sağlayabilirsiniz

Muhabir: Nihat Toklu