Antalya Düşünce Platformunun Şubat ayı olağan toplantı konuğu, Afet ve Acil Durum(AFAD) Antalya İl Müdürü Necmi Erçin oldu. Toplantının açılışında konuşan Antalya Düşünce Platformu Başkanı Halil Güvenbaş, insan hayatının kaçınılmaz gerçeklerinden birisinin afetler olduğunu dile getirdi. Antalya Düşünce Platformu'nun konuğu olan Afet ve Acil Durum Antalya İl Müdürü (AFAD) Necmi Erçin, Türkiye'nin deprem kuşağında olduğunu belirterek, "Böylesine büyük acılar bir daha yaşamamak için AFAD olarak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor, birçok proje ve eğitim programları ile kentimiz için çalışıyoruz. Öngörülemez bir afet durumunda organize şekilde hareket etmenin öneminin çok büyük" dedi.

Antalyada Deprem Kritigi Resim (Medium)

The Boys 4. Sezon ne zaman, naşladı mı, yayınlandı mı, The Boys yeni sezon tanıtımı, hangi kanalda? The Boys 4. Sezon ne zaman, naşladı mı, yayınlandı mı, The Boys yeni sezon tanıtımı, hangi kanalda?

“KENT İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPMAYA HAZIRIZ”

AFAD İl Müdürü Necmi Erçin, Türkiye'nin dünyanın en etkili deprem kuşaklarının birinin üzerinde yer aldığına dikkat çekti. Erçin, "Geçen sene 6 Şubat'ta 11 ilimizde gerçekleşen deprem de canlarımızı kaybettiğimiz asrın felaketini yaşadık. Depremin hemen ardından, AFAD olarak bölgeye gittik. Arama kurtarma çalışmalarına başladık. Devlet millet birlikteliğiyle çalışmalar özveriyle yürütüldü. Arama kurtarma çalışmaları ile birlikte bölgede yeni konutların yapılması ile ilgili çalışmalar eş zamanlı olarak başladı. Antalya AFAD ekibi olarak tüm özverimiz ile çalıştık. Böylesine büyük acılar bir daha yaşamamak için AFAD olarak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor, birçok proje ve eğitim programları ile kentimiz için çalışıyoruz. Tüm Antalya halkının deprem ve doğal afetler konusunda bilinçlenmesi için iş birliği yapmaya, her konuda yardıma hazırız. Ayrıca öngörülemez bir afet durumunda organize bir şekilde hareket etmenin öneminin çok büyük. Sivil Toplum Örgütlerinin bu konuda en büyük yardımcılarımız" şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda, platforma üye olan iş adamlarına rozetleri takıldı. İHA

Kaynak: İHA