Cenazelerini götüren ve mezar ziyaretleri yapan vatandaşlar Kurşunlu mezarlık girişine asılan levhayı görünce şaşırdılar. Levhada “Antalya Büyükşehir Belediyesi Gölgelik ve Tente Yapılması Yasaktır” yazıyordu. Kurşunlu mezarlığında birçok mezar üzerinde gölgelik ve tente bulunuyor. Mezarlık görevlileri, “O tente ve gölgelikler çok eskiden yapılmıştır. Ama şimdi Yetkililerce yasaklandı ve hatta mezarlık girişine levhası bile asıldı” şeklinde konuştu.

Son dakika… Hangi Antalyalı  başpehlivan diğerine kafa attı? Ali Gürbüz İsmail Balaban güreşini kim kazandı? Sekapark’ta büyük kapışmalar… Son dakika… Hangi Antalyalı başpehlivan diğerine kafa attı? Ali Gürbüz İsmail Balaban güreşini kim kazandı? Sekapark’ta büyük kapışmalar…

D9461Fbc 5239 4Fcc B13F 3B49C0Dbebf5 (Small)

“MEZARLIK AĞAÇLANDIRILSIN”

Mezar başlarına gölgelik yapılmasının yasaklanmasına üzülerek tepki gösteren vatandaşlar, “Yasaklamanın neden yapıldığını anlayamadık. Acaba ne gibi bir zararı var.

9697Aa72 F776 4F50 A437 F8E3E38D073D (Small)

Mezar ziyaretine gittiğimizde okuma yaparken, mezarı sularken kışın yağmurdan, yazın da gölgelik sayesinde sıcaktan korunuyorduk, hem mezar da üzerine diktiğimiz çiçekler de korunmuş olurdu. Üzüldük, tente ve gölgelik yasaklanmış. Madem tente ve gölgelikler yasaksa o zaman belediye mezarlıkları ağaçlandırsın.

A5Afce91 1233 4B61 A7Fb 766F4Bdefe42 (Small)

Mezar alanı açmak için mevcut ağaçlar kesiliyor. Bu ağaçlar kesilmesin uygun yerlere kökleriyle birlikte taşınsın veya yenileri dikilsin. Böylece ağaç katliamı yapılmamış olur, hem de mezarlarımıza bu taşınan ağaçlar veya yeni dikilen ağaçlar gölge olur. Mevcut mezarlıkta ağaçlandırma istenen düzeyde değil, şu anda bile ağaç çok az, yok gibi” dedi.

Muhabir: ayfer şimşek