Antalya turizmi, tarımı ve ticaretiyle çok güzel bir şehir. Ancak bazen öyle garip şeyler yaşanıyor ki bu güzel şehirde hayret ediyoruz. Bugün size bu garip ve üzücü bir olayı anlatmak istiyorum.

Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Alanya’da patika yol bölge halkına adeta eziyet yaşatıyor. Alanya Konaklı Mahallesi’nde yaşayan ve hastalıkları nedeniyle hastaneye gitme mecburiyeti bulunan Ali ve Emine Çatalkaya çifti, evlerinin önündeki yaklaşık 150 metrelik yolu çocuklarının yardımıyla el arabasıyla çıkıyor. Aile, aracın giremediği yolun düzenlemesi için yetkililere çağrıda bulundu.

Mevlüt Çatalkaya, yolun çevredeki bir sera sahibine ait olduğunu ve yolun biraz daha genişletilmesini istediklerini belirtti. Ailenin evine yolun durumundan dolayı mahalleden doktorlar da gelmekte zorlanırken, aile evlerindeki yolun yetkililer tarafından genişletilerek aracın gireceği hale alınmasını istiyor.

Mevlüt Çatalkaya, "Annemin yüzde 93 engelli raporu var. Felçli, böbrek yetmezliği var. Bazen ben olmuyorum, yola götüremiyorlar. Babam da hem kalp yetmezliği hem astın, KOAH var. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz. Şu yola bir çare bulsunlar. Biz üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Anne ve babamın hastaneye ulaşması için yardım bekliyorum.

Hastaneye giderken zorlanıyoruz. Geçen yıl ben yoktum, yayladaydım. Annem hastalanmış, götürememişler. Babam tahtadan bir şeyler çakmış, arabanın yanında sal gibi bir şeyle götürmüşler. Burada biz ne yapacağız? Yol yok, ikimiz de mağduruz. Bize yardımcı olun. Yol olmadığından doktorlar gelemiyor. Hastaneye giderken zor oluyor, gidemiyoruz.

El arabasıyla gidiyoruz. Ayağım felçli. Kıpırdayamıyorum. İndirip, koluma girip öyle götürüyorlar. Hastaneye el arabasıyla kızla oğlan götürüyor. Bakıcım var. Allah razı olsun. Yol yok, el arabasıyla ittirerek çıkarıyorlar. Zor. Allah benim gibi kimseye yaşatmasın" dedi. Antalya’nın göbeğinde yaşananlara bir an önce çözüm getirilmeli.