Günümüz ekonomik şartlarında vatandaş değil yardım, bağış yapmak kendini zor geçindiriyor. Üstelik belli başlı yardım kuruluşlarına destek olmak isteyen insanlar da bu kuruluşların güvenilirliğini sorgular durumda.

Maddi gücünüz yetmiyorsa ya da yetse bile yardımım gerekli yere gidiyor mu? diye düşünüyorsanız hem cebinizi hem gönlünüzü rahatlatacak bir çözüm var. "Adımlarını İyiliğe Çevir" mottosuyla 2019 yılından beri hizmete devam eden Help Steps uygulamasıyla sadece adım atarak bağış yapabilirsiniz.

Yerli bir girişim olan Help Steps uygulaması insanları yürüyüş, egzersiz ve sağlıklı yaşama ulaştırmayı hedeflerken aynı zamanda yardım kuruluşlarına da destek sağlıyor.

Mobil uygulama üzerinden tüm dünyayı iyilik yapmaya teşvik eden proje sayesinde sadece yürüyerek yardımda bulunabiliyorsunuz. Sağlıklı bir yaşam için attığınız adımları uygulamada HS Adımına dönüştürerek Tema Vakfı, Haytap gibi 21 farklı yardım kuruluşuna bağışlayabilir ve ihtiyacı olan her canlıya yardım edebilirsiniz.
Bu tür uygulamaların sayısının artması ile bilinçli, yardımsever vatandaşlar da gönül rahatlığıyla hem kendi sağlığı için yürüyüş yapıp hem de bağışta bulunabilir.