Konyaaltı Belediyesi Sivil Savunma Birimi ve Jandarma Arama Kurtarma birimi (JAK) işbirliğiyle belediye personeline Antalya Hayvanat Bahçesi’nde ve hizmet binasında uygulamalı ve teorik hayvan kurtarma eğitimi verildi. Eğitimlere Konyaaltı Belediye Başkanı Yardımcısı Müge Gezginci Ünsal da katıldı. Eğitimlerde afet ve olağanüstü durumlarda hayvanların kurtarılması noktasında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği anlatıldı. 

KURTARMA TEKNİKLERİ ANLATILDI

Hayvan Dostu Beledi̇ye (1) (Small)

Antalya’nın o ilçesi susuz kalabilir... O ilçede oturanlar dikkat! Antalya’nın o ilçesi susuz kalabilir... O ilçede oturanlar dikkat!

Belediye personeline, hayvanların kaybolduğu veya tehlike altında olduğu durumlarda nasıl hareket edileceği öğretilirken, temel hayvan davranışları ve kurtarma teknikleri konusunda da bilgiler verdi.

Hayvan Dostu Beledi̇ye (Small)

Üç gün süren eğitimin ilk iki günü belediye hizmet binasında, son günü ise Antalya Hayvanat Bahçesi’nde uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Eğitimler sonunda katılım sağlayan belediye personeline Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcı Sedat Karabulut tarafından sertifika verildi.

ACİL DURUMDA MÜDAHALE

Dostu Beledi̇ye

Eğitim programıyla belediye personeline hayvanlara güvenli yaklaşma teknikleri ve acil durumlarda müdahale etme konularında bilgi aktarıldığını anlatan Konyaaltı Belediyesi Sivil Savunma Birimi Uzmanı Sinan Toprak, “Katılımcılar, uzman eğitmenler eşliğinde saha çalışmaları yaparak pratik deneyim kazandılar. Ayrıca, sel, deprem gibi afet durumlarında hayvanların güvenli bir şekilde kurtarılmasıyla ilgili uygulamalı olarak eğitim aldılar” dedi.

Kaynak: KONYAALTI BELEDİYESİ / BÜLTEN