Turizmin başkenti Antalya’da fiyatları gören tatilciler neye uğradıklarını şaşırdılar Turizmin başkenti Antalya’da fiyatları gören tatilciler neye uğradıklarını şaşırdılar

Antalya'nın Döşemealtı İlçesi Çıplaklı Mahallesi yeni yerleşim alanı olması nedeniyle elektrik başta olmak üzere birçok sorunla mücadele ediyor. Bu sorunlardan sadece biri olan elektrik sorunu nihayet çözüldü. Mevcut elektrik hatları yenilenip yeraltına indirildi, Sokaklara yeni demir elektrik direği dikildi. Yetersiz olan trafoların yenisi yapıldı. Önceki günden itibaren evlerdeki elektrikteki voltaj düşüklüğü ortadan kalktı. Karanlık olan Çıplaklı sokakları yanan elektrikler sayesinde karanlıktan kurtulup aydınlandı. Eskiden yöre halkı hava karardığında karanlık sokaklar nedeniyle akşamları evinden dışarıya çıkamıyordu. Şimdi yanan sokak lambaları sayesinde bölgeye hareketlilik gelirken vatandaşlarında karanlık korkusu sona erdi.

9F7B2E30 9Dd5 49Ed A347 422Bb1Fcdcec

YETKİLİLERE TEŞEKKÜR, AYNI ZAMANDA SİTEM

Çıplaklı Mahallesi sakinleri elektrik sorunlarının çözülmesiyle birlikte Başta elektrik firması olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Ancak bir yer var ki yıllardır aynı sorun sürüyor… Antalya-Burdur karayolundan Çıplaklı mahallesinde bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezine gidiş yolunun zifiri karanlık olması… Bu alanın da elektriğe kavuşmasını isteyen Çıplaklı Mahalle halkı konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

82C1908A Debd 4C13 9Ccc 0C620514A477

“Karayolundan okul tarafına sapağının girişindeki yere de elektrik direği dikilip bölgenin aydınlatılmasını istiyoruz, çünkü burası mahallenin girişi olan cadde, okul servis araçları ve bölgede oturanlar olarak bu caddeyi kullanıyoruz. Yolun Sağı ve solunda ev yok ağaçlar var ve yolun girişi ve üzerinde aydınlatma direği olmadığından araçlar girişi göremeyip geçip gidiyor… Buranın da en kısa süre içinde aydınlatılmasını istiyoruz” dediler.

6A430F6D A799 45C1 Bf16 0D3Fc8E3Ab2F

Elektrik firması yetkilileri Çıplaklı Mahallesindeki çalışmaları bizzat yerinde takip ederken, Bölgede ilk önce Çıplaklı Mahallesinin elektrik hatlarının yeraltına indirildiğini ve bu tür çalışmaların diğer mahallelerde yapılacağını söylediler. Ayrıca elektrik firması görevlileri de Döşemealtı Mahallelerine çok büyük bir yatırım yaptıklarını hatırlatarak, “Bölgenin tüm elektrik hatları kısa süre içerisinde yeraltına inerken yeni trafo ve yeni sokak aydınlatması için birçok alana elektrik direkleri dikiliyor. Çalışmalar bittiğinde ilçe mahalleleri ışıl, ışıl olacak.” dediler.

E0D72A77 9723 41E1 89Bb 0A28969B1329

KAZILAN KANALLAR YÜZÜNDEN YOLLARIMIZ BOZULDU

Çıplaklı Mahallesi sakinleri elektrik sorunu çözüldü ama şimdi de karşılarına yol sorunu çıktığını ifade ederek, “Elektrik hatları yeraltına inerken kazılan kanallar vardı, onlar kapatıldı ancak bölgeye yağan yağmurla o kapatılan uzun kanallar üzerinde toprak çökmesi meydana geldi. Şimdi yollarımız da bozuldu.  Sanki yollar ikiye ayrılmış gibi bir tarafı yüksek diğer tarafı alçak.

Yollarımızın bir an önce onarılmasını istiyoruz. Şu anda sokaklarımız yağan yağmurla aynen tarla görünümünde. Elektrik firması yetkilileri yolu “Belediye yapacak” dedi fakat belediye görevlileri de “Kim çukur açıp yolu o hale getirdiyse yol sorunu O çözecek” dedi. Vatandaş olarak yolumuzun yapılmasını istiyoruz.” AYFER

Muhabir: ayfer şimşek