Yerel seçimlerden önce Merkez Çayırlı cami yanındaki Belediyeye ait park ve çay ocağı halka kapalıydı. Seçimden sonra Belediye yetkililerince açılan Çay ocağı ve Çay Bahçesi, şimdi de bakım ve onarım çalışmaları için tekrar kapatıldı. Kurban Bayramı sonrası ve okulların da kapanmasıyla aşırı sıcaklardan bunalıp soluğu Korkuteli de alan Yazlıkçılar, her zaman çay içip keyifli dakikalar geçirerek eş dostla sohbet ettikleri çay bahçesinin kapalı olduğu görünce tepki gösterdi.

Korkuteli Proje (5)

Antalya'nın elektriği siyasetin gündemi oldu... Antalya üzerinden yalanlama rüzgarı... Antalya'nın elektriği siyasetin gündemi oldu... Antalya üzerinden yalanlama rüzgarı...

Çay bahçesinin kapalı olmasına üzülen Yaylacılar, “Bizler burada oturup çay içip sohbet etmeyi keyifli dakikalar geçirmeleri özledik. Korkuteli’ne gelir gelmez ev temizliğinden sonra dinlenmek için parka geldik, çay ocağı kilitli, masa ve sandalyeler üst üste kapatılmış çevrede hiç kimse yok.

Korkuteli Proje (4)

Çimenlerde oturan vatandaşlara sorduk, kapalı cevabını aldık. Daha önceki Başkan da burayı halka kapatmıştı zamanında şimdiki başkan açtı diye duymuştuk, bu kez de bakım-onarım için kapatılmış, tadilatın yüzde 80 tamamlanmış, boya yapılıyordu sadece açılmasının aslında bir mahsuru yok, ama kapalı.

Korkuteli Proje (3)

Bizler o kadar yol yürüyüp geldik, sırf oraya çay içip sohbet etmek için… Çay bahçesi bir kapalı bir açık, yeni Başkan Hanım da ne yapmak istiyor acaba? O da mı eski başkan gibi kapatacak diye üzüldük, tepki gösterdik.” Şeklinde konuştular. Öte yandan Merkez Çayırlı cami yanındaki, belediyenin yaptığı çay bahçesi salı günü kapalıydı, sadece cevrede bir iki boyacı vardı, sandalyelere oturmak yasaktı.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / AYFER ŞİMŞEK