Kurban Bayramı ile birlikte 9 günlük tatilinde sona gelindi. Bayram tatilinde bazı vatandaşlar memleketlerine giderken, bazıları ise deniz, kum, güneş üçlüsünü tercih edip, tatilini sahil kentlerinde geçirdi. Sıcak havaların etkili olduğu hatta meteorolojinin uyarı verdiği Antalya, buna rağmen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tatil kentlerinden biri oldu. Eşsiz doğa manzaraları ve tarihi yapısıyla Antalya, bu bayramda en çok turist ağırlayan şehirler arasında yer aldı. 9 günlük Bayram tatilinin sona ermesi ile birlikte vatandaşlar geri dönerken, dönüş yolunda ciddi bir yoğunluk yaşandı.

Antalya Trafik (2)-1

ANTALYA ZİRVEDE

Yaz mevsimine girilmesiyle kavurucu sıcaklık derecelerine çıkan Antalya, buna rağmen en çok tercih edilen şehirler arasında zirvede yer aldı. 35 derecelik sıcaklıklara sahip olan Antalya'da, suyun sıcaklığı 29 dereceye yükselirken, nem oranı ile birlikte hissedilen sıcaklık 40 dereceyi buldu. Sıcaklar vatandaşların tatil yapmasına engel olamadı. Bazı vatandaşlar güneşin kavurucu sıcağından şemsiye ile korundu. Bayramda şehre gelen ziyaretçi sayısı 4 milyonu buldu. Şehre gelen ve yılın yorgunluğunu atmak isteyen yerli ve yabancı turistler Lara ile Konyaaltı plajlarını tıka basa doldurdu ama dönüş yolunda trafikle karşı karşıya kaldı.

Tarımın merkezi Antalya’da meyvelerini kaybetti Tarımın merkezi Antalya’da meyvelerini kaybetti

10 KİLOMETRELİK KUYRUK OLUŞTU

Pazartesi iş başı yapmak için hafta sonunda yola çıkan vatandaşlar, yoğun bir trafik ile karşı karşıya kaldı. Antalya-Fethiye-Burdur karayolunda trafik yüzünden araçlar zor yol alırken, karayolundaki polis ekipleri trafiği denetleyerek sürücülere uyarılarda bulunuyor ve yolculuğun daha konforlu sürmesini sağlamaya çalışıyor. Tatilden dönen vatandaşlar Muğla- Antalya karayolunda 10 Kilometrelik bir trafik kuyruğu oluşturdu. Tatilini bitiren vatandaşlar İstanbul'a girişlerde de ciddi bir trafik sorunu yaşıyor. Bayram tatili ile birlikte İstanbul'daki vatandaşların tatile çıkması ile rahatlayan İstanbul trafiğinin tatilin sona ermesiyle tekrar yoğunlaşması bekleniyor.

Antalya Trafik (3)-1

"LÜTFEN AŞIRI HIZ YAPMAYALIM"

Bayram tatilinin 7 gününde yaşamını yitirenlerin sayısı 62'ye yükselirken, 8 bin 690 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuya dair açıklamalarda bulundu ve vatandaşların dikkatli olmasını söyledi. Bakan Yerlikaya, "Bayram tatili boyunca trafik polislerimiz ve jandarma trafiğimiz, denetimlerine 24 saat esasına göre devam ediyor. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Yolun sonu bayram olsun" dedi.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / GÜNAY SARI