Dünyaca Ünlü Eğirdir Gölü'nden çıkanlar şok etti… Göle giriş ve çıkışlar kapatıldı Dünyaca Ünlü Eğirdir Gölü'nden çıkanlar şok etti… Göle giriş ve çıkışlar kapatıldı

Organize suç örgütü lideri olarak bilinen Barış Boyun’un kırmızı bültenle aranması, İtalya’nın Viterbo şehrinde yakalanmasının ardından son buldu. Türk ve İtalya polisinin birlikte düzenlediği bu operasyon ise basında büyük yankı uyandırdı. Daha önce Barış Boyun ismini duymamış olanlar ile olayın detaylarını merak edenler de Barış Boyun kimdir sorusunun etrafında toplandı.

‘Daltonlar’ olarak bilinen çetenin lideri Barış Boyun çetesinde kimler olduğu ve hangi suçları işlediğiyle araştırılıyor. İşte, Barış Boyun’a dair tüm bilgiler…

Baris Boyun Kimdir 2

Barış Boyun Kimdir?

Daltonlar Çetesi lideri olarak bilinen Barış Boyun, 1984 yılında Malatya’da doğdu. Suç örgütünü ise Bahadır Akdağ ve Beratcan Gökdemir (Can Dalton) ile beraber yönetmektedir. 40’lı yaşlarında olan Barış Boyun kimdir sorusu da basında geniş yer eden Daltonlar Çetesi suçları sonucunda merak edilmiştir.

Suç örgütü liderliğini iş insanı unvanı altında birlikte götüren Barış Boyun, inşaat ve ticaret sektörlerinde yer almaktadır. Bu sektörlerde ise birçok şirketi bulunmaktadır.

Suç örgütlüğüne başladığı nokta İstanbul Beyoğlu’dur. Burada mahalle çetesi olarak etkin bir şekilde rol oynadığı bilinmektedir. İlerleyen zamanlarda ise suç olayları İstanbul ve hatta Türkiye’nin dışına çıkarak uluslararası bir hal almıştır.

Barış Boyun çetesinin tüm yer değiştirmeleri ve karıştıkları suçlar gibi konuların mali kaynağının ise silah kaçakçılığı, yasadışı bahis ve yasaklı madde ticareti olduğu belirlenmiştir.

Daltonlar çetesinin suçları arasında cinayet de bulunmaktadır. Suç örgütü özellikle de motosikletli bir suikast timi ile işledikleri cinayetler ile bilinmektedir.

İlgili İçerik: Türkiye’nin en ünlü suç örgütü liderleri! Necati Arabacı’dan Ayhan Bora Kaplan’a…

Barış Boyun Malatyalı Mı? Malatya’nın Neresinden?

Barış Boyun nereli sorularıyla birlikte Boyun’un gerçekten Malatyalı olup olmadığı merak edilmektedir. Barış Boyun Malatya’da doğmuş ve aslen de Malatyalıdır. Fakat tam olarak hangi semtinden olduğu bilinmemektedir.

Barış Boyun Kaç Yaşında?

Barış Boyun kimdir ve nerelidir sorularını yanıtladık. Kendisine dair birçok detaya kesin olarak ulaşılmasa da Boyun’un 1984 yılında doğduğu söylenmektedir. Bu sebeple de kendisi 2024 yılı itibariyle 40 yaşındadır.

Barış Boyun Öldü Mü?

Basına çıkan suç olayları sebebiyle Barış Boyun öldü mü diye sık sık sorulsa da Daltonlar çetesi lideri hayattadır. Son olarak İtalya’da görülmüş ve canlı olarak yakalanmıştır.

Baris Boyun Kimdir

Daltonlar Çetesi ve Barış Boyun Suçları

Kırmızı bültenle aranan Barış Boyun bilindiği üzere Daltonlar çetesi liderliğini yapmaktadır. Geçtiğimiz günlerde bu çeteye İtalya’da düzenlenen operasyon sonucunda 19 şüpheli yakalanmıştır. Şüpheliler arasında Boyun da yer almaktadır. Barış Boyun, İtalya’dan Türkiye’ye iade edilecektir.

Barış Boyun kimdir ve Daltonlar çetesinin lideri midir diye sıklıkla sorulmaktadır. 2017 yılından önce Boyun’un Bilal Yaman ile hareket ettiği bilinmektedir. 2017 yılında Yaman’ın tutuklanmasının ardından Daltonlar çetesinin başına da Barış Boyun geçmiştir.

Barış Boyun ile birlikte ona bağlı olan çeteler Balkanlarda bulunan irili ufaklı suç örgütlerine para karşılığı taşeronluk yapıp cinayetler işlemektedir.

Daltonlar çetesi aynı zamanda sosyal medyayı da aktif kullanarak bu hesaplar üzerinden propaganda yapmaktadır. 20-25 yaş arasındaki gençleri bu sayede çetelerine almaktadır. Birçoğunun da tetikçi olarak alındığı bilinmektedir.

Barış Boyun kimdir sorusuyla ilişkilendirilen ve lideri olduğu Daltonlar çetesinin 8 ayrı cinayet dosyasının olduğu bilinmektedir. Kamuoyunda paylaşılan bilgisi sınırlı olan Barış Boyun çetesinin adı Şişli’de trafikte silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Sırp çete lideri Jovan Vukotiç’in cinayetiyle ilişkilendirilmektedir.

Barış Boyun çetesi aynı zamanda Kubilay Berk Küçükaslan ve Ramazan Arslan gibi cinayetlerin failleri olarak da iddia edilmiştir.

Barış Boyun Çetesi Kim? Daltonlar Çetesinde Kimler Var?

Barış Boyun liderliğindeki Daltonlar çetesinin kamuoyundaki bilinirliği 2021’e dayanmaktadır. Çatışmaların emniyete ve basına yansımasının ardından çetenin öne çıkan kişileri de belli oldu.

Barış Boyun liderliğindeki çetenin diğer öne çıkan isimleri ise Beratcan Gökdemir ve Bahadır Akdağ’dır.

Baris Boyun Kimdir 3

Daltonlar Çetesi Çatışmaları

Daltonlar çetesinin taraf olduğu çatışmalar; İstanbul, Yunanistan, Abhazya, Fransa ve Gürcistan’da gerçekleşmiştir.

Pusu ve silahlı baskın yöntemleri ile süregelen çatışmaların diğer tarafları aşağıdaki gibidir:

  • Anucur Çetesi
  • Emrah Ayverdi
  • Ferhat Mardin (Red Kit Çetesi)
  • Skaljari Mafyası

Bu çatışmalarda öldürülen Anucur çetesinden Halil Ay ise büyük yankı uyandırmıştır. Çünkü bu çatışma sırasında taraflarla alakası olmayan Kur’an kursu hocası Ramazan Arslan da çatışmanın arasında kalarak ölmüştür.

Daltonlar Çetesi Yunanistan Çatışması

Yunanistan’ın başkenti Atina’da hepsi aynı çeteye mensup 6 kişi araçları içinde silahlı saldırıya uğrayarak olay yerinde öldü. Bu olay hem Yunan hem Türk basınında yer aldı. Atina suikastı olarak adlandırılan olayın ise Daltonlar çetesi tarafından motosikletli suikast timi ile işlendiği iddia edildi.

Barış Boyun Nerede?

25 Eylül 2023 tarihinde hakkında yakalama kararı bulunan Barış Boyun, İtalya’da yakalanmıştı. Türkiye iade talebinde bulunsa da İtalyan makamları serbest bırakınca Barış Boyun da firari olarak kalmıştı.

Son gelişmelere göre Barış Boyun tekrar İtalya’da yakalandı.

Baris Boyun Kimdir 9

Barış Boyun Yakalandı Mı?

2023 yılındaki firariliğinin ardından kırmızı bültenle aranmaya devam eden Barış Boyun kimdir sorusunu yanıtladık. Güncel haberlerde ise Barış Boyun’un ismi yeniden geçiyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, resmi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Barış Boyun’un İtalya’da yakalandığını ve Türkiye’ye iade edileceğini duyurdu.

Bakan Yerlikaya’nın konuya ilişkin açıklamaları aşağıdaki gibidir:

  • ‘’ İtalya'da ülkemiz adli makamlarınca Kırmızı Bültenle aranan, elebaşılığını Barış Boyun’un yaptığı organize suç örgütüne yönelik; KOM Başkanlığımız, Interpol-Europol Daire Başkanlığımız ve İtalyan Güvenlik Makamlarınca ortaklaşa yapılan çalışmalar sonucu İtalyan polisi tarafından Roma ve Milano’da operasyon düzenlendi. Operasyonda elebaşı Barış Boyun'un da aralarında bulunduğu organize suç örgütü üyesi 17’si Türk ve 2'si İtalyan olmak üzere toplam 19 şüpheli yakalandı. Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki, hangi büyüklükte olursa olsun, hangi ülkeye kaçmış olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız. Onların nefeslerini keseceğiz.''

Barış Boyun kimdir ve neden gündemde olduğuna dair tüm detayları paylaştık!

Baris Boyun Kimdir 10

Muhabir: Nihat Toklu