Antalya’da her halde en fazla konuşulan konuyu söyle deseler yanıtım hazır. İlki Antalya’da CHP kimi Büyükşehir adayı gösterecek? İkincisi ise AK Parti Antalya’da kimi Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterecek? İnanın çarşı Pazar herkesin dilinde bu konu var. Tabi çeşit çeşit de yorumlar var.  Birde konuştuğu kişi gazetecisiyse size önce aday kim olur diye soruyor, sonra sizin yanıtınızın 5 katı kadar da yorum yapıyor.

Şaka maka seçimlere 4 ay kaldı. Yani artık gerçekten adayların belli olması lazım. Adam çıksın alanda çalışmasını yapsın, kendini tanıtsın. Ancak nedendir bilinmez illaki bu işleri son dakikaya bırakıyorlar. İyi de niye? İki tarafta birbirinin rakibini görmeyi bekliyor. Buna göre hareket ediyor. Bir sürü plan yapıyor. Oysaki hiç beklemeden adayını açıklayıp alana çıkmasını sağlasa çok daha başarılı olacak.

CHP’nin bir önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha önce yaptığı bir röportajda mevcut Büyükşehir Belediye Başkanları ile devam edeceklerini açıklamıştı. Tabi bizlerde Böcek ile devam şeklinde haberler yaptık. O dönem ciddi oranda da tepki aldık. Millet ağız birliği yapmışçasına bu duruma tepki göstererek benim gibi haber yapanları yanlı davranmakla suçladılar.

Oysaki ortada yanlı davranılan bir durum yoktu. Konu basitti. Partinin genel başkanı benim adaylarım mevcut başkanlar demişti.

Kurultay yapıldı ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel oldu. Yani Kılıçdaroğlu’nun adayları da yalan oldu. Özel yönetimi adayları anketlerle belirleyeceklerini, kazanamayan başkanı yeniden aday göstermeyeceklerini açıkladı. Bu demektir, bu kadar kısa sürede anket yapılamayacağına göre Sayın Özel açıkladığı için yazıyorum İstanbul, Ankara ve Aydın dışındaki hiç bir yerin adayı belli değil.

Ancak geçtiğimiz günlerde yeni bir gelişme daha yaşandı. CHP Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır kitap fuarının açılışında “İnşallah 14’üncüsünde de sayın başkanla burada olacağız” açıklamasında bulundu. Bu açıklama Böcek’in yeni dönemde de aday gösterileceğine işaret etti.

Bu parti niçin adaylarının kendi aralarında çatışmasına çanak tutar ki. Ya çık bizim adayımız şu de, ya da imalarda bulunma. AK Parti ser veriyor sır vermiyor. Günü geldi mi adayını açıklıyor geçiyor. Bu iş bu kadar mı zor?

Eyy CHP eğer daha fazla Antalya’yı karıştırmak istemiyorsanız ya adayınızı açıklayın ya da çenenizi kapatın.

Esen kalın…