Yerel seçimlere yaklaşık bir aylık bir zaman kaldı. Adayların açıklaması gecikince adayların faal olarak çalışmaları da sekteye uğradı. Seçimlerle ilgili olarak sizlere birkaç gün yazı yazıp tahminlerimi belirtmek istiyorum. Tabi kent merkezinde en rahat tahminde bulunabilecek olan ilçe de hiç kuşku yok ki Muratpaşa.

Adaylığı yılan hikayesine dönen önce Büyükşehir adayı olacağı belirtilen, daha sonra ise neredeyse aday bile yapılmayacak olan Ümit Uysal bana göre Antalya’da seçimi en rahat kazanacak isim.

Uysal’ın karşısındaki AK Parti adayı Özdemir Manavoğlu. Merhum Mehmet Manavoğlu’nun oğlu. Tabi Özdemir beye haksızlık olmasın kendisi de mimar. Sadece babası ile anmamak gerekir. Ancak tabi merhum Başkan çok saygı duyduğum gerçek bir beyefendiydi. O yüzden de hemen aklım rahmetli Mehmet Manavoğlu’na gitti.

Neyse seçimleri değerlendirecek olursak bence AK Parti adayı Sayın Manavoğlu yüzde 30 civarında oy alacaktır. Yüzde 30’un üzeri aday başarısı olacaktır.

İYİ Parti ile ilgili yazmama bile gerek var mı emin değilim. Bir parti düşünün ki ilçe teşkilatı bile bir başka partiye geçmiş. Hatta ilginç de bir rakam vereyim İYİ Parti Yüzde 5’in altında kalarak bu yerel seçimlere Muratpaşa’da sürklase olacaktır.

Görüştüğüm CHP yöneticileri Muratpaşa’da hedefin yüzde 70 olduğunu söylüyor. Bana göre bu tabi ki yüksek bir hedef ancak imkansız mı derseniz değil. İyi bir çalışma ile bence yakalanabilecek bir rakam.

Yani uzun lafın kısası Muratpaşa’da Ümit Uysal rekor bir oy alarak kazanacak. Tabi fark bu denli fazla olunca da yazı da kısa oluyor. Neyse bekleyelim görelim.

Esen kalın…

YARIN KEPEZ