İçimdeki büyük acıyı sizlerle paylaşmak istedim. Kız dünyaya geldim diye ötelenen bebeklerden biriyim. Anneannem kendi  kızı gibi büyüttü beni. Benden sonra erkek kardeşim dünyaya gelmiş. Dünya ferahlamış. Çünkü eskiden erkek çocuk dünyaya getirmemek boşanma sebebiymiş. Sanki  kendimiz karar veriyoruz cinsiyetine.

Ben sonradan öğrendim anneannem ölünce dedem gelinin elinde ezilirim diye gerçek annem ve babama beni geri vermiş. Doğuran mı büyüten mi ? Annemdi hep içimdeki acı. Ben sevgiyi çocukken gördüm. Anne sevgisini sonradan hiç görmedim. Beni doğuran annem itiraf etti ‘sana hiç sevgimi gösteremedim’ ama çok geçti. Beni büyüten anneme hiç hediye alamadım. Anneler gününü kutlayamadım. Acaba beni hala seviyor mu ,  ona layık evlat olabildim mi diye düşünürüm. Bu sene mezarına Antalya’dan çiçek götürüp diktim.

 İçimdeki çocuk affet anam dedirtti. Ama cevap gelmedi. Çiçekler tutmuş çok sevindim. Mayısın 25 de gidip bakacağım. Gözlerimle görmeden inanmıyorum. O çiçekler tutarsa belki beni affetmiştir, gitmediğim günler için. Dedeme hala kızgınım beni verdiği için. Keşke hep onların çocukları olarak kalsaydım. Şimdi neler yapıyorlar anneler günü için. Hayatparkta bir etkinlik düzenlenmiş saksısı sizden çiçeği bizden diye. gelin bakalım neler yapmışlar. Bu kadar üzüntünün üstüne yapılan projelerle yüzümüz bir günde olsun gülsün. Konyaaltı Belediyesi Anneler Günü için renkli bir etkinlik düzenleyecek.

“Bir Tutam Yeşillik, Bir Dolu Sevgi Anneler Günü Teraryum Atölyesi” adı altında gerçekleştirilecek etkinlikte annesine en güzel çiçeği yapmak isteyenler bir araya gelecek. Dünya genelinde her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü için  Konyaaltı Belediyesi de farklı bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Saksı sizden, çiçek bizden. Konyaaltı Belediyesi’nin HayatPark’ta “Saksı sizden, çiçek bizden” mottosuyla gerçekleştireceği “Bir Tutam Yeşillik, Bir Dolu Sevgi Anneler Günü Teraryum Atölyesi”nde annesine en güzel çiçeği hazırlamak isteyenler bir araya gelecek.  HayatPark’ta 11 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak isteyenler saksı ve teraryum fanuslarını yanında getirecek, çiçek ve bitkiler ise belediye tarafından karşılanacak. Atölyeye katılmak isteyenlerin (0 242) 245 55 00 numaradan Halk Masa’ya ulaşmaları gerekmektedir.

 Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Anneler Günü öncesinde HayatPark’ta yapacak olduğumuz etkinlikte annelerimize hediyelerini birlikte hazırlayacağız. Atölyemizde saksı ve teraryum fanusları katılımcılarımız tarafından getirilecek, çiçek ve bitkileri ise belediyemiz katılımcılarımıza sağlayacak. Tüm halkımızı HayatPark’ta yapacağımız atölyemize bekliyoruz” dedi. Sizler etkinliklerle kutlayın. Ben bütün tanıdığım annelere hediye alıp kendi ananeme alıyormuş gibi seviniyorum. Hayat işte. Geriye dönsem neler yapardım neler. Başta ölmüş annelerimizin ve yaşayan annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun. Sevgilerimle…