Antalya Kemer Göynük Mahallesi'ndeki Göynük Fen Lisesinde yapılan bilim fuarının açılışına, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, Kemer Turizmci ve İş İnsanları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Okuş müdürü Ali Yıldırım, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kemer Bilim Fuarı (2)

Antalya’da yıllardır öğrenci bekleyen okul bir günde tamamlandı Antalya’da yıllardır öğrenci bekleyen okul bir günde tamamlandı

TÜBİTAK’a başvurusu yapılan 19 projenin 17’sinin sergilendiği bilim fuarında, öğrencilerin birbirinden değerli projeleri yer alıyor. Fuarda sergilenen 17 projenin dışında lise öğrencileri arasında araştırma projeleri yarışmasında bölge birincisi seçilen “Deprem sonrası tarama, tespit ve müdahale İHA’sı” projesi de sergileniyor. Projenin 26 Mayıs Pazar günü Ankara’da yapılacak olan finallerde Antalya’yı temsil edeceği belirtildi.

Kemer Bilim Fuarı (3)

Fuarın açılış kurdelesini, Kaymakam Solmaz, Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler, öğrencilerin katılımıyla kesti.

Kemer Bilim Fuarı (1)

Açılıştan sonra öğrencilerin yaptığı projeleri inceleyen Kaymakam Solmaz ve Başkan Topaloğlu, icatlar hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Kaynak: KEMER BELEDİYESİ / BÜLTEN