Başvurular elektronik ortamda yapılabilmektedir. Bakanlık belgesine göre, merkezi sınav başvuru formu ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları başvuru kılavuzu MEB internet ​​adresinde yer alıyor. Peki LGS'ye nasıl başvurusu nasıl yapılır? İşte bu konuyla ilgili daha fazla bilgiler...

Sınavagırıs

LGS BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

Liseye Geçiş Sistemi Ulusal Merkez Sınavı'nın son başvuru tarihi ile ilgili son dakika hamlesi yaşandı. LGS başvuru süresi yarın (2 Nisan) saat 17.00'ye kadar uzatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Yüksek Ortaöğretime Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak 2024 Ortaöğretim Kurumlarına Giriş Merkezi Sınavına başvuru yapamayan öğrenciler, 2 Nisan 2024 Salı günü saat 17.00'ye kadar başvuru yapabilirler'' dendi.

Sınavkodlama

22-23 Nisan Kargolar cumartesi açık mı? MNG, Sürat, Yurtiçi, Aras, PTT Kargo çalışma saatleri 22-23 Nisan Kargolar cumartesi açık mı? MNG, Sürat, Yurtiçi, Aras, PTT Kargo çalışma saatleri

LGS BAŞVURU KILAVUZU YAYIMLANDI

Bu kılavuz, Resmi ve özel ortaöğretim okulları ile İmam Hatip Ortaokullarının 8. sınıf öğrencilerinin fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları, Anadolu meslek ve teknik liseleri Anadolu teknik programına öğrenci seçimi amacıyla yapılan merkezi sınavın usul ve esaslarını içerir.

Sınav

BAŞVURULARIN ONAYI NASIL OLACAK?

Okul müdürlükleri öğrencilere başvuru süreci hakkında bilgi verecek ve sınav başvuruları 1 Nisan 2024 tarihine kadar okul müdürlükleri tarafından onaylanacak. Yurt dışında e-okul sistemine kaydolmayan bir okulda eğitim gören öğrenciler, yayınlanan kılavuzdaki formu doldurarak başvuruda bulunabilirler. Öğrenciler başvurularının alınıp alınmadığını elektronik ortamda takip edebilirler.

Muhabir: BADE ÖNDER