Altın piyasasında hareketlilik sürüyor. Altın 2024’ün ilk çeyreğinde rekor seviyelere ulaştı. Ons altın fiyatları son olarak geçen haftaya göre yüzde 2,7 artışla 2 bin 241 dolardan işlem gördü. Altın aylık bazda yüzde 9, çeyrek bazda ise yüzde 8 artış gösterdi.

ALTIN PİYASASINDA HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR

Altın piyasası tüm dünyada inişli çıkışlı ilerliyor. ABD’li analistler ABD’nin devlet borçları yükseldikçe doların altın piyasası karşısında hakimiyetini kaybedeceğini söylüyor.

Gram Altın

MEB BURSLULUK SORULARI 2024 açıklandı mı, İOKBS (Bursluluk) sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları erişime açıldı mı? MEB BURSLULUK SORULARI 2024 açıklandı mı, İOKBS (Bursluluk) sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları erişime açıldı mı?

Altın için yeni hafta yeni riskleri beraberinde getirecek. Gelecek haftanın ekonomik takvimi ABD işgücü piyasasına odaklanacak ve Mart ayı tarım dışı istihdam raporu Cuma günü yayınlanacak.
Ayrıca Stanford Üniversitesi'nde konuşma yapması beklenen ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın sözleri de piyasa açısından önemli olabilir.

Altın Fiyat Selcuk Gecer (Small)

Türkiye’de ise son dönemlerde seçim atmosferi sebebiyle altın piyasası hareketliydi. Seçimin ardından piyasanın nasıl olacağı merak ediliyor.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA