Antalyalılar defalarca satışa çıkan MarkAntalya’nın akıbetini merak ediyor? Dev satış ne oldu? Antalyalılar defalarca satışa çıkan MarkAntalya’nın akıbetini merak ediyor? Dev satış ne oldu?

Geçmişin değerlerini geleceğe taşıma misyonuyla yetişen Olgunlaşma Enstitüsü öğrencileri mezun oldu. Antalya olgunlaşma Enstitüsü 2023-2024 öğretim yılı Yıl Sonu Mezuniyet Defilesi ve Kep Töreni ile bitti. İki yıldır çeşitli atölyelerde ileri seviye eğitim alan öğrenciler kep giyip, tören ile bitirme belgelerini Antalya Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Emine Erkal’ın elinden aldılar.

835A7D5E B368 43D6 96Da 651741771Acb (Small)

 7 Haziran Cuma günü olgunlaşma enstitüsünün Kaleiçi’ndeki merkez kampüsünde gerçekleşen mezuniyet töreninde, Seramik ve cam teknolojisinde eğitim alan 1. Ve 2. Sınıfların eserleri sergilenirken; Giyim Üretim teknolojisi bölümünün de diktikleri, tasarlayıp ürettikleri giysiler öğrenciler tarafından mini bir defileyle sunuldu.

 Tören Enstitü Müdürü Emine Erkal’ın konuşmasıyla başladı. Konuşmasında Olgunlaşma enstitüsünün büyük bir misyonu üstlendiğini, bunu öğrenciler, öğretmenler ile başardıklarını belirterek. Kurum çalışanlarına, dışardan destek verenlere ve öğrencilere çok teşekkür etti.

F02631B1 5125 4Aaa B31C 309B52A8A8Cc (Small)

 “Birlikte yürüyebilmek, bir amaç uğruna birlikte olabilmek çok önemli. Sevgili mezunlarımız siz bizim iyilik meleklerimizsiniz, biz sanatta birleştik. Biz sanatta el ele yürüdük. Öğretmenlerimiz o kadar güzel yol gösterdiler ki, her biriniz işinizde bir usta oldunuz. Sabırla bu yolculukta bizimle olduğunuz için Antalya Olgunlaşma Enstitüsü tüm personeli adına teşekkür ediyorum’’ diyerek de Öğrencilerinin mezuniyetini kutladı.’’

Whatsapp Image 2024 06 09 At 22.12.27 (Small)

 Ardından giyim teknolojileri öğretmeni ve bölüm öğrencileri adına yapılan konuşmalar sonrası, Seramik ve cam teknolojileri Öğretmeni Hatice Evcan Sönmez’in öğrencilerinden Yeşim Ertan’da ‘Olgunlaşma Enstitülerinin taşıdığı, geçmişin geleceğe aktarılmasındaki rolü, okulda geçirdiği iki yıl boyunca daha çok fark ettiğini bunun parçası olmaktan duyduğu gururu belirterek, üstlendikleri misyonu layıkıyla yerine getiren Okul Müdürü Emine Erkal’a, tüm idari kadro ve öğretmenlere teşekkür ederken ayrıca Bölüm öğretmeni  Hatice Evcan Sönmez’in tüm özverili emeklerinin çok değerli olduğunu’ da ifade etti. Ardından defile ve kep töreniyle, kep atma ile mezuniyet töreni sonlandı.

Muhabir: GÜNAY SARI