Dünyada ve Türkiye’de teknolojik gelişmeler her geçen gün artıyor. Bazı kişilerce bu korkucu olsa da bence doğru yapılan gelişmeler insanlığa çok şey katacak.

ATSO Başkanı Ali Bahar, iş dünyasının yapay zekâ destekli platform ile uluslararası yeni nesil iş birlikleri oluşturacağını söylemiş. Bence güzel bir proje ve desteklenmeli. Bu konuya ilişkin Başkan Bahar’ın cümlelerine özellikle gençler kulak vermeli, Başkan Bahar, “Odamızda faaliyet yürüten 49 Meslek Komitemiz ile bu faaliyetlere yenilikçi çözüm ve öneriler sunan firmaların bir araya geleceği etkinliğimizde, üyelerimizin ticari potansiyellerine destek vermeyi hedefliyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Bölgemiz için ticaretin, ihracatın ve dijitalleşmenin geliştirilmesine önemli bir katkı sunacak etkinliğimizde, kısa sürede sonuç odaklı ve etkili bir networking etkinliği olacak. Burada asıl hedefimiz, katma değerli ürün sayısının artırılması, ihracatta kentimizin rekabet avantajının korunması ve ileri teknoloji ürünlerin hızla Antalya’mızda yaygınlaşmasını sağlamak. Bu yüzden hızlı kararlar alarak sonuç alan faaliyetler geliştirmek zorundayız. Bu perspektif ve vizyonla çalışmalarımızı hayata geçirmek, kentimize ve ülkemize karşı sorumluluğumuz.

Mevcut girişimcilerimiz iş ağlarını daha da geliştirme fırsatı bulacaklar ve girişimci adaylarımızın da yatırımcılar ile buluşmasına, yeni iş birliği imkanları oluşturmasına katkı sağlayacağız. ATSO’da 49 meslek komitesinde faaliyet gösteren grup üyelerinin ve katılımcıların kısa sürede birbirlerini etkin olarak tanımalarını sağlayarak, ticari ilişkilerini güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefle, bölgemizin ticari ve sanayi kapasitesi ile iş birliği imkânlarının gelişmesine de katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Uluslararası bir platformda iş dünyasının bir araya geleceğini ifade eden Başkan Bahar, “Hibrit olarak gerçekleştireceğimiz etkinliğimiz, Trendyol ana sponsorluğunda, Ideasoft ve Sipay başta olmak üzere birçok firmanın da sponsor olarak katkı sağladığı, alanında uzman konuşmacıların yer aldığı ücretsiz bir etkinlik. Her bir üyemiz bu etkinlik ile iş potansiyeline uygun olan 10 firma ile B2B Networking iş görüşmeleri gerçekleştirebilecek. Üyelerimiz isterlerse etkinliğe çevrim içi olarak da katılım sağlayabilecekler. Bu sayede teknolojinin tüm imkânlarından sonuna kadar yararlanmış olacağız” diye konuştu. Yenilikçi teknolojilere ve girişimciliğe büyük önem verdiklerini dile getiren ATSO Başkanı Bahar, “Yenilikçi bir konsept ve benzersiz bir yapay zeka teknolojisi ile üyelerimizi buluşturmayı ve onların en doğru müşteri ve iş ortağı adayları ile ikili iş görüşmeleri yapmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Üyelerimizin ticari değer oluşturmalarına destek olmak ve sektörün en iyileri ile bir araya getirmek, bizim en büyük hedeflerimizden biri. Bu heyecanla etkinliğimize tüm üyelerimizi ve girişimcilerimizi bekliyoruz.”