Muratpaşa ve Kepez Belediyesi’nin ardından şimdi de sırada Döşemealtı Belediyesi var. Döşemealtı’da sonucu en çok merak edilen yerlerden birisi. Çünkü Döşemealtı ile ilgili garip bir durum var. Döşemealtı halkı genel anlamda sağdan gelen bir yapıya sahip. Zaten genel seçim sonuçlarından da bunu anlamak mümkün. Ancak bu siyasi tabloya rağmen garip bir şekilde 3 dönemdir yerel seçimleri CHP kazanıyor.

Önce Nurettin Tursun’u transfer eden CHP burada belediye seçimlerini almayı başardı. Ancak Tursun tam da tahmin edildiği gibi Ak Parti’ye transfer oldu. Sonraki dönem ise aday bu kez Turgay Genç’ti. Genç’te partinin dışında kendi oyları ile seçimi aldı. Genç biraz zorlansa da geçtiğimiz dönemde belediye başkanı olmayı başardı.

Bu dönem adı bir ara Büyükşehir bir ara da Muratpaşa ile anılan Genç, aday gösterilmedi. Burada 3’lü bir yarış yaşanacak. CHP’nin adayı eczacı Menderes Dal, İYİ Parti’nin adayı bir dönem önce AK Parti’den aday olan ve seçimleri az bir farkla kaybeden Emre Afacan ve AK Parti adayı ise Bekir Kıvrım.

Burada CHP’nin göçle birlikte trend kazanan bir oyu var. Menderes Dal’da sonuçta yıllardır siyasetle iç içe ve tabi sağlıkçı olmanın verdiği avantajı da bulunuyor.

İYİ Parti adayı Emre Afacan’da bölgede çok sevilen sempatik bir kişiliğe sahip.

Son olarak Bekir Kıvrım’ın adını aday adayı iken duydum. O dönem eğer aday Bekir Kıvrım gösterilirse kazanır deniliyordu ve gösterildi.

Ben burada seçimlerde oyların birbirine yakın olacağını düşünüyorum. Ancak bana sorarsanız Dal ve Kıvrım bir adım öndeler. Ancak 3 adayın oyları da yüzde 30’a yakın çıkacaktır. 30 bandını aşan aday ise seçimi kazanır.

Esen kalın…