Yaşamınız boyunca idealiniz peşinde koşarsınız. Emek verir çok çalışırız.

Geride ne bıraktık çocuklarımıza. Dönüp baktığımda kozkoca bir hiç. Büyüklerimiz sanatçılarımız söz yazarlarımız, heykel tıraşlarımız birçok eser yapıp bırakmaları gurur verici.

Gelecekte babamın eseri, dedemin yapıtı demek ne kadar güzel bir duygudur.  Kurum ve kuruluşlarda bırakılan eserler ise her sene büyük bir coşkuyla anıp kutlarız. İsmail Baha Sürelsan ölümünün 26’cı yılında kurduğu konservatuarı şarkılarıyla anıldı. Bakalım nasıl geçmiş gecemiz görelim.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın kurucusu Devlet Sanatçısı İsmail Baha Sürelsan, ölümünün 26’ncı yılında adına düzenlenen anlamlı konserle anıldı. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı TSM İcra Heyeti, Sürelsan’ın bestelerini seslendirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı’nın kurucusu Devlet Sanatçısı İsmail Baha Sürelsan, ölümünün 26’ncı yılında, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı. Sandal, Güle Sor Bülbüle gibi eserleri Türk musikisine kazandıran Devlet Sanatçısı İsmail Baha Sürelsan için İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği İcra Heyeti anlamlı bir konser verdi.

Yeğeni katıldı. Konsere onur konuğu İsmail Baha Sürelsan’ın yeğeni İstanbul Belediye Konservatuvarı İcra Heyeti ses sanatkarı ve İTÜ Devlet Konservatuvarı Emekli Öğretim Görevlisi Nurten Erpek ile öğrencileri Av. Alper Önder, Av. Deniz Filiz, Dr. Mehmet Emin Kakan, Emekli TRT Spikeri Aynur Arslangiray da katıldı.

Besteleri seslendirildi. Şef Aydemir Tuncer yönetimindeki TSM İcrâ heyeti tarafından verilen konserin ilk bölümünde, müzikolog, bestekâr, hoca, koro şefi ve Devlet Sanatçısı İsmail Baha Sürelsan’ın bestelerine ikinci bölümünde ise öğrencilerinin besteleri seslendirildi.

Çiçek takdim edildi. Konserde Sürelsan’ın salonda bulunan öğrencilerinin de koristlerin arasına katılarak eşlik ettiği bestekarın acemaşiran makamındaki çok sevilen iki şarkısı olan, ‘O tebessüm, o tavırlar, o levendâne hırâm’ ve ‘Sandal’ eserleri icra edildi.

Konserin sonunda sanatçının yeğeni Nurten Erpek, saz sanatçısı Haydar Akdemir ve Şef Aydemir Tuncer’e gecenin anısına çiçek takdim edildi. Ailesi ve geride kalan yakınlarına baş sağlığı dilerim. Onlar adına ben gurur duydum onları düşünemiyorum bile. Sevgilerimle…