Antalya geçtiğimiz cuma günü gerçekten büyük bir felaket yaşadı. Konuyu uzun uzun anlatmama gerek yok. Teleferik kazası hayatımızın travması oldu.

Açıkçası benimde çok sevdiğim bir yer ancak bu saatten sonra biner miyim bilemem. Zaten Türkiye genelinden gelen haberlerde teleferik seferlerinin etkilendiğini gösteriyor. Bu konu ile ilgili kim suçluysa bir an önce bulunup cezası verilmeli. Geçtiğimiz gün meclis olağanüstü toplandı. Acıkası hepsinin konuşmasını dikkatle dinledim. AK Parti ve CHP grup sözcüleri sadece geçmiş olsun dileğinde bulunurken, MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli’nin sözleri bence etkili olmalı. Senirli mecliste:

“Bakanım değerli mensup üyeleri bu teleferik kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu vesileyle Antalya’mızın zor gününde Belediye Başkanımıza Valimize, Afat Başkanımıza ve Belediyemizin İtfaiye Daire Başkanlığına, personeline afat yetkililerine ve bütün belediyelerden gelen, bütün destek için, hepsine minnet ve şükran bildiriyorum. Amma velakin bu olayda kusuru bulunan; yapılışından bugüne kadar uygunluk raporu veren denetim yapan, kontrollerini yapan ve işletenlerle ilgili bağımsız denetçiler ve uzman kişilerle her tarafından bir heyet oluşturularak, araştırılıp kusuru ve ihmali olanlar varsa şiddetle cezalandırılıp teşhir edilmesini Milliyetçi Hareket Parti ve Antalyalı olarak talep ediyorum. Başkanım değerli mensup üyeleri Genel Başkanımıza ifade ettiği gibi, önce ülkem sonra partim diyen bir partinin mensubuyuz biz. Bunun için önce Antalya sonra partim diyen bir Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarıyız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak dün olduğu gibi bugün de Antalya’nın menfaatleri içinde ne gerekiyorsa yapmaya, dünde yaptık bugün de yapıyoruz. Çünkü biz Antalya ve Türk milliyetine aidiyat bağı ile bağlı bir siyasi partinin temsilcileriyiz bu vesileyle bu aldığımız kararların Antalya’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Ağzımızdan çıkan her sözünde senet olduğunun bilinmesini istiyorum. Amma velakin Başkanım sizin de bağımsız denetçilerinde Sayın Valimizin de bu olayı çok ivedilikle çok detaylı bir şekilde araştırıp sonuca bağlanmasını ve suçluların süratli bir şekilde cezalandırılıp teşhir edilmesini talep ediyorum” derken, Başkan Muhittin Böcek ise “Bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam ettireceğiz. Sayın Senirli, dün olan kaza ile ilgili araştırma yapılmasıyla ilgili zaten 17.30 itibari ile ilgili hep söylemişimdir yine söylüyorum. Bizler orada ihmal vardı yoktu, nedir, ne değildir değil. Önce vatandaşlarımızı koruyalım, kurtaralım. Ondan sonra bununla ilgili çalışmalar yapılacaktır. Adli konular olacaktır. Bu firma, 2013’te bir ihale yapılmış sonra olmamış 2016 yılında ihalesi yapılmış ve hizmete açılmış. Biz her zaman bizden önceki arkadaşımıza teşekkür etmişizdir. Biz 2019’da göreve geldiğimiz itibari ile yüklenici firma, yapan firma, lisanslı duyduğumuza göre Isparta Davraz, Pamukkale, Bursa Uludağ gibi yerlerinde lisanslı bir firma olduğunu ve bu konuyla ilgili bizde belediyemizin şirketini 2017 yılında belediye meclisi tarafından verilmiş. Devam ettirdiğimiz bir konudur. Bu konuyla ilgili de yalnız üzüntüm şudur: Bazı troller şahsımla ilgili bir şeyler söylemiştir. Ama meclisin ilk günü bunları konuşmayacağım. Hiç alınmadım çünkü ben 17.30 itibari ile zaten oradaydım. Bunlarla ilgili çalışmalarımızın hepsi yapılacaktır. Kimsenin merakı olmasın. En iyi şekilde burada sizlere de meclisimizde anlatacağım. Ben Alacak olduğumuz kararların hayırlı olmasını ve başarılı olmasını diliyorum” sözlerine yer verdi.